Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Nowelizacja regulaminu PTP
Autor: Stanisław Łuć
Data: 2006-04-08 20:15:38

Witam!
W istocie KTP planuje zająć się nowelizacją regulaminu PTP i MPTP, najpierw jednak chcemy się zająć szkoleniem i egzaminami.
Program kształcenia jest osobnym dokumentem i chyba nie ma potrzeby włączania go do regulaminu PTP. Natomiast z pewnością wymaga ujednolicenia i zmiany sposób egzaminowania. W tym celu KTP opracowuje zestawy testowe z zakresu krajoznawstwa dla poszczególnych województw oraz z regulaminów OTP i PTP. Po "eksperymentalnym" egzaminie w warszawskim Oddziale Międzyuczelnianym, KTP skłania się ku wersji pisemnej egzaminu, ale z krótka "rozmową" z kandydatem, jako uzupełnieniem. Zastanawiamy się natomiast nad egzaminem praktycznym (kiedyś był on obligatoryjny), bo sama teoria nie wystarczy...
Wygląda na to, ze łatwe egzaminy odejdą do przeszłości, ale jeśli chcemy "umocowania" funkcji przodownika w przepisach państwowych, to raczej powinniśmy się zbliżyć do poziomu trudności egzaminu przewodnickiego.
Czekam na uwagi zainteresowanych.
Stanisław Łuć

zapraszam na mozolnie budowaną stronę ktpzgpttk.republika.pl

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?