Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Etyka - o co chodzi ~AM?
Autor: Amotolek
Data: 2006-03-14 21:49:48

„Czy zechciałbyś, Kolego Antoni, napisać o co Tobie chodzi w zestawianiu kodeksu etyki dla (TNOiK domyślam się) z obowiązkami statutowymi ZG PTTK.”

Kodeks Etyki został napisany, ponieważ ZG TNOiK czuł taka potrzebę i ja wyartykułował.
ZG PTTK, jak na razie takiej potrzeby nie czuje, choć przewijają się czasem pojedyncze zdania o etyce. Typu tego, jak to o kulturze, że: „kultura to jest piękna rzecz i dlatego czasem warto ją mieć” :-). Luźne wypowiedzi poszczególnych osób odnośnie etyki pojawiały się i na Zjezdzie Krajowym. Problem w tym, że gromko i pieknie z trybuny zjazdowej o etyce wypowiadaly się osoby, które poważnie same są na bakier z etyką :-(.
Pierwotnie (wersja I) Kodeks Etyki został napisany dla TNOiK, zgodnie z odnośnym społecznym zapotrzebowaniem. Ale już przy pisaniu wersji II, widząc ogrom rozhołowia jakie panuje w dziedzinie etyki na górze w PTTK, postanowiłem napisać materiał uniwersalny, pasujący do obu znakomitych towarzystw, w których szeregach mogą wystepować: “pracusie”, oszczercy jawni i skryci, demokratyczni “wybieracze” po kątach itd. oraz inne zakały, takie co jak łyzka dziegciu psują pekatą beczkę słodkiego miodu, jakim jest Towarzystwo!
Wersja III Kodeksu Etyki, wyoślona i poprawiona, jaka społecznie pzrekazałem dla ludniści w pości tu na forum, została wymederowana przez modulatora – jszcze szybciej niż się pojawiła, ale chętnie ją prześlę (mailem czy Skype’m) wszystkim zainteresownym na priva, tym razem w podziemnym obiegu:-).

„Dodam, że wciąż nie mogę zrozumieć Twojego uporu w byciu powszechnie ZNANYM ANONIMEM ~AM. ANTek, jakoś to się kłóci np. z § 3. pkt. 9) Twojego tekstu”.

Chodzi Ci o to, że nie udało mi się wczoraj załogować? Zapomniałem hasła, po prostu, a baza „ludziów PTTK” mnie wyrzuciła nie dając się zalogować na nowo.
A później to się już poczułem lekko, jak ten co mu baba uciekła spod ołtarza, niby chwilowe nieszczęście, a potem luz blues. Czy trzeba kupować browar, żeby się napić piwa :-) ?
Zresztą chyba jako jedyny na forum podałem w otwartym poście wszystkie kontakty do siebie i zdaje się że akurat ten post wyjątkowo nie został do dziś wycięty?

„W Statucie o etyce nie ma słowa.”
W statucie PTTK? A no tak!

„Faktycznie, to odpowiedzialność ZG istnieje tylko wobec Walnego Zjazdu a nie „społecznych zwierzchników”. Może to wyjaśnia milczenie ZG na FORUM.
W stosunku do pytających na FORUM członków PTTK-u chyba nie jest w porządku.”

Milczenia ZG niczym wyjaśnić się nie da! I to olewanie totalne pytań członków (czasem i długoletnich) PTTK, to jest zwykle chamstwo i kompletnie na bakier z etyką :-(.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?