Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Alkohol a turystyka
Autor: Amotolek
Data: 2006-02-11 11:53:44

A oto .może cześciowo a propos, jedem z artykułów, jakioe kiedys tam popełniłej dla prasy nt pruderii Polskiej w piciu trunków:

"Artykuł dyskusyjny

OBŁĘD ?

Mój przyjaciel mawiał, że: - „prawdziwy obłęd to jest pół litra na pięciu!” Coś w tym musi być. Przyszła mi taka refleksja, bo cierpliwie obserwuję od lat nieudolne poczynania władzy, aby pomniejszyć spożycie. Najpierw wprowadzono butelki 0,33 litra. I co? Jak ktoś chciał się napić pół litra to brał od razu dwie takie. Czyli kicha ze zmniejszenia spożycia, chyba?
Teraz wprowadza się nam wzory „amerykanskie”, jak mawiał dozorca Popiołek. Proponuje się nie pić w ogóle, albo reklamuje różne zdradliwe napitki np. piwo. Niektórzy nawet piją je - zielone (tak po „irlandzku”). Pfuj!
Na ławce w parku można teraz czasem zobaczyć, że porządnie ubrany człowiek pije sobie coś z torebki z papieru pakowego. Wszyscy wiedzą o co „biega”, ale każdy udaje, że wszystko jest w porządku. Nawet przechodzący milicjant! Podobno jest to w całkowitej zgodzie z przepisami porządkowymi, ale nie wygląda zbyt estetycznie.
A mnie to przypomina drobnomieszczańskie zakłamanie gdy się podaje pokolorowaną „siwuchę” w butelkach od oranżady na komunii. Dziecko (first komunista) „kuma”, ale udaje „Niemca”, osoba duchowna pobłogosławi i też jest ok, choć to chyba moralnie naganne.
Nikogo też nie namawiam na „lornetę i meduzę” czyli wypicie w obskurnej i zadymionej knajpie dwóch setek przegryzionych galaretą z nóżek.
Nie ma to jak świeże powietrze!
Przypominają mi się czasy dawno temu, gdy jeszcze byłem małym chłopcem (oczywiście nie pijącym!). Dwóch ludzi wchodziło do sklepu (spożywczego!). Tam nabywali ćwiartkę (z czerwoną, albo niebieską kartką) i ogórek, po czym solidarnie wypijali ją w najbliższej bramie zagryzając ogórkiem. No i co? Czy to było pijaństwo? Osobiście wątpię.
Dla dwóch zdrowych mężczyzn wypicie po setce „pod własny boczek” i ogórek, to jak dla byka kartofel. Spokojnie, kulturalnie i grzecznie. Umiar i rozsądek!
Humor lekki był i jasne spojrzenie w świetlaną przyszłość. I komu to przeszkadzało?
A teraz? Czy ja tu proponuję pijaństwo? Chyba nie, raczej odrobinę rozsądku przy zachowaniu umiaru. Oczywiście w zakazach – także.

Na zdrówko!
ANT "

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?