Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Alkohol a turystyka
Autor: Beskidzki
Data: 2006-02-11 09:53:31

Witam wszystkich uczestników forum. Chciałbym rozpocząć nowy wątek. Z pewnością każdy z nas, zna jeden z punktów Karty Turysty – „Alkohol wrogiem turystyki – unikaj go na wycieczce”. Znam, kilkadziesiąt przykładów omijania lub całkowitego lekceważenia tak oczywistego punktu Karty Turysty. Zaznaczyć chciałbym, że nie chcę tu rozpatrywać tematu „pseudo turystów” udających się na wędrówkę z puszką piwa lub plastikowym kubkiem w ręce, lecz o tych co zwą się „Prawdziwymi Turystami”. Osoby, a znam takowych kilkanaście, będące organizatorami wycieczek, unikają jak ognia poruszania tego tematu, udając że ten problem w kole, klubie nie istnieje.
Chciałbym Was zapytać (w dużym stopniu zależy mi na opinii koleżanek i kolegów będących organizatorami imprez turystycznych czy krajoznawczych) w jaki sposób interpretujecie powyższy punkt Karty Turysty i w jaki sposób rozwiązujecie problemy związane z jego przestrzeganiem? Zaznaczam, że nie jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek alkoholu na wycieczkach – ale tylko w przypadku jeżeli jest to symboliczna szklanka piwa w zaciszu schroniska lub spożywa się go w innej formie i w takich ilościach, które nie wypaczają sensu turystyki.
Mam nadzieję, że poznam opinię również innych turystów, jako że nie wierzę, iż znajdzie się taka osoba, która nie spotkała się nigdy tym problemem.
Zapraszam do dyskusji MK.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?