Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schronisko Odrodzenie
Autor: chats
Data: 2005-12-09 10:43:49

Witam

Odrodzenie, to schronisko dla turystów, którzy nie przywiązują większej wagi do szczegółów, a pragną wypocząć i jutro pójść dalej.

Wg "Słownika geografii turystycznej Sudetów"

Schronisko PTTK Odrodzenie usytuowane na zboczu małego Szyszaka na wysokości 1236 m powyżej Przełęczy Karkonoskiej. W latach 1923-27 wzniesiono wg projektu arch. H. Grassa okazały budynek schroniska należący do A. Penibugera. Była to budowla o typowej dla schronisk sudeckich piramidalnej bryle, kryjącej funkcjonalne i stosunkowo nowoczesne wnętrza.
W 1933r. obiekt jako mienie pożydowskie przejęła Hitlerjugent na schronisko młodzieżowe "Adolf-Baude". Podczas wojny mieścił się tu ośrodek wypoczynkowy dla oficerów.
W 1947r. obiekt przejęło PTT, a w 1949r. uruchomiono schronisko. jego nazwa powstała w tym okresie i jest jedyną obok Samotni, która nie uległa później zmianie. W 1960r. schronisko było remontowane. Obecnie posiada 84 miejsca noclegowe.

Życzę miłych snów w Odrodzeniu.
S...krotka

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?