Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wolność wypowiedzi Zibiemu!
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-12-05 19:47:49

>>Piszesz o biurze i działalności organizatora turystyki <

>Piszę wyłącznie o działalności BORT PTTK. Taki BORT istnieje np. w Kaliszu

Odnoszę wrażenie, że w ogóle nie rozumiesz o czym napisałem. Czy ten BORT jest faktem, czy wmawiasz innym, że on jest? Bo gdyby był, to pewnie prowadził by działalność nielegalną, a jeżeli go nie ma, to Oddział może pewne rzeczy robić legalnie bez BORT. Linia graniczna jest dość cienka i wielu jej nie rozumie i nie zauważa. Łatwo się zagalopować i ją przekroczyć.

Zgodnie z polskim prawem każda osoba prawna może wybrać, jaki rodzaj działalności jej odpowiada i nikt nie ma prawa tego kwestionować, jeżeli przestrzega prawa. Oddział nie musiał wybrać działalności gospodarczej, bo mógł wybrać działalność odpłatną zgodną z zakresem działania PTTK. I wybrał. A Ty to kwestionujesz od A do Z, bo nie lubisz prezesa Oddziału. Kwestionować możesz fałszerstwa wyborcze i działania niezgodne z prawem. Tutaj wydaje mi się, że żadnych fałszerstw nie było. To, że większości odpowiada sposób działania prezesa, to jest to cały urok demokracji i nic na to nie poradzisz. Jeżeli rozliczano coś niezgodnie z przepisami, to powinna to wykazać jakaś kontrola. Tylko kogo ma skontrolować, jeżeli kwestionowanych przez Ciebie wycieczek nie ma w sprawozdaniach? Jedyną Twoją szansą jest to, że komuś wysiądą nerwy i zacznie sypać w obecności kontrolera. Marnie to widzę.

Pozdrowienia

Piotr Rościszewski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?