Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: PTTK - co to i po co? (dłuugo)
Autor: Kuba
Data: 2002-12-16 00:00:00

Marcinie,
Generalna odpowiedź - moim zdaniem - to "nie",
a nawet gdyby, to nie należy na to liczyć.
Z 2 względów:
Primo: na tym świecie cnoty i zasługi nie są z reguły doceniane, trzeba liczyć jedynie na świat tamten.
Secundo ( i już bardziej serio ): interesy ochraniających przyrodę oraz rzeczoną - w tym czy innym stopniu - depczącyh (PN vs. turyści) zawsze będą w jakims stopniu przynajmniej rozbieżne.
A jeśli myślisz o SOP czy IP z PTTK - nawet we współpracy dla tego samego celu, wiekszy nie przyzna się, jak wiele zapewnia mniejszemu. Gdy dodac jeszcze do tego lokalne kwestie polityki, interesów i wpływów ( vide: ruchawka wokół TPN i jego dyrektora ) - cóż my znaczymy? możemy sobie najwyżej cichutko szeptać mantrę: to PTT pierwsze chroniło świstaki i kozice, to PTT pierwsze chroniło...
Ale nie trać zapału i rób ile możesz dla swojego sumienia, nie fanfar i laurów ( ooops... zaczynam tak wzniośle, że pomału wstaję od biurka... ).
Szczerze: myślę, że jedyna rozsądna i realna płaszczyzna porozumienia to kontakty bardzo lokalne i bardzo konkretne, na poziomie osób, nie instytucji. Z odrobinę sceptycznym optymizmem.
Serdeczności
Kuba

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?