Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Zielona Szkola - pomocy
Autor: Basia Z.
Data: 2005-10-06 11:10:22

W KAŻDY weekend masz gwarancję, że chatka będzie czynna. Za to w tygodniu - masz prawie 100 % gwarancji że nie będzie czynna (z wyjątkiem wakacji).

Grupy szkolne typu "wycieczki" lub "zielone szkoły" przyjmujemy zazwyczaj w środku tygodnia w czasie roku szkolnego, wtedy ktos dodatkowo przyjeżdża na obsługę. Grupy harcerskie bywają w weekendy, bo ich opiekunowie tak jak Ty prowadzą te wycieczki w swoim wolnym czasie.

Jeszcze chyba nie mieliśmy grupy szkolnej, która by siedziała w chatce non stop 2 tygodnie, raczej maksimum po 4-5 dni od poniedziałku do piątku.

A poza tym - nie czarujmy się. Pobyt w chatce to nie jest chodzenie po górach.
Zazwyczaj taki pobyt grupy szkolnej wygląda tak że dochodzą do chatki (czym niektórzy są już bardzo zmęczeni), potem kolejnego dnia schodza po jedzenie do sklepu i pół dnia sami to jedzenie gotują. W międzyczasie jakieś zajęcia w salonie, wieczorem śpiewanki przy kominku, lub przy ognisku, ewentualnie spacer na Solnisko (2 godz. w obie strony), lub maksymalnie na Jałowiec (3-4 godz. w obie strony).

W sumie większości grup bardzo się podoba, bo właśnie muszą sie wykazac samodzielnością. Dla większosći dzieciaków to pierwsze tego typu przeżycie, ze muszą sami sobie ugotować jedzenie (choćby to były i jum-jumy)

Pozdrowienia.

Basia

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?