Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wyniki
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-09-18 10:46:03

>Tak uchwała ma byc tylko usprawiedliwieniem wyboru starych-nowych władz i kiepskiego statutu.

Oczekiwałem, że Zjazd wzmocni kluby i koła, dając im możliwość samodzielnego działania, bo oddziały nie są tym zainteresowane. Doszło do działań zupełnie odwrotnych. Zjazd praktycznie zlikwidował koła i kluby, chociaż dla dekoracji Towarzystwa mogą jeszcze istnieć.

>"PTTK powinno unowocześnić formy działania dostosowując się do zmieniających się oczekiwań społeczeństwa, szczególnie ludzi młodych, musi stworzyć atrakcyjną i nowoczesną ofertę działania. Zarząd Główny i oddziały PTTK powinny ustawicznie popularyzować działalność Towarzystwa w społeczeństwie."

Czekam na to co najmniej dwadzieścia lat i zdaje się poczekam jeszcze następne cztery. W praktyce są dwie rzeczy, które mogą rajcować ludzi: jedna, to wydawanie cudzych pieniędzy, na co PTTK nigdy nie będzie stać, żeby je rozdawać (patrz zanikając zniżki vel rabaty w schroniskach), a druga, to stworzenie możliwości samodzielnego działania. Jednak do tego drugiego trzeba na stołkach PTTK-owskich ludzi, którzy nie będą się zajmowali się wyłącznie własnymi sprawami, lecz pomocą tym młodym, na co się zupełnie nie zanosi. Ci młodzi, liczą przede wszystkim na samodzielne koła i kluby, bo wyżej z racji braku doświadczenia nie sięgną, tymczasem Zjazd postawił na statystyczny oddziałowy beton.

Piotr Rościszewski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?