Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Moje PTTK, nasze PTTK...
Autor: Roms
Data: 2005-09-06 16:18:11

Kilka uwag do wątku głównego:
Ustrój PTTK
Odczytuję jako wezwanie do otwartej formuły grup rozproszonych o wyróżniku: pasja; a zamiast oddziałów : zrzeszenie federacji.
Nie widzę do czego to ma dążyć; nie widzę ewidentnych przewag nad obecnym grupowaniem.
Szkoda, bo to istotny punkt.

Władze Towarzystwa
1) W proponowanym podziale mandatów : (380 oddziałów + 360 klubów) x min 1 delegat = 740 osób na Walnym. Czy to ograniczenie, czy nie ilości delegatów ?
2) zmniejszanie ZG ? Jeśli w obecnym stanie jest paraliż organizacyjny to znaczy, że źle są rozdawane zadania (przez Statut lub osoby zarządzające); Zwiększenie spotkań - to dobra propozycja; zmniejszenie ZG ma tu na celu jedynie redukcję kosztów (o kosztach dalej :).
4) Należy jeszcze dodać wymiar czasu, aby rozliczać zadania. Czas generalnie kuleje w Statucie - taka (na przykład) skarga nie rozpatrywana przez pół roku, a ile komplikacji .... :)
5) tu pies pogrzebany, w szczególności do kolejnej propozycji o składce.
Przeformułowałbym te postulaty na jaśniejsze dla mnie :
Czy chcecie, aby PTTK stało się firmą (tak, firmą) do zarabiania pieniędzy ? czy nie ?

jeśli tak to:
Wysoka składka jest sposobem na ściągnięcie dodatkowych aktywów (pytanie po co ? skoro i tak ze składek ZG się nie utrzymuje ?) lub po to aby budować portfolio klientów dla usług świadczonych przez "Spółki PTTK" złożone z członków PTTK - logiczne (w porównaniu z oczekiwanymi "promocjami" upustowymi; czy budowaniem wspominanego brand loyality).
jeśli nie to:
wysoka składka nie ma uzasadnienia

jeśli tak to:
Majątek PTTK powinien być przezroczyście "oderwany" od PTTK - a PTTK jako Towarzystwo powinno zachować max 49% udziałów + (postulowana) większość w Radzie Nadzorczej spółki.A "Spółka PTTK" kierować się realiami rynku.
jeśli nie to:
działalność majątkowa zawsze będzie kulała - posiadanie naszego mienia - to praca na "niczyim", albo "nie moim" i wymaga ekstremalnie społecznych nadzorców, aby istniała. Przykład gospodarki socjalistycznej powinien być ewidentny dla większości, a tu mamy do czyniania z takim tworem (tyle, że w skali mikro)

Obawiam się, że dążenie do bycia firmą turystyczną, największą na rynku, ale nadal jedną z wielu pod kątem działania - nie jest dobrym kierunkiem rozwoju.
Nawet jeśli pasjonaci tego nie zauważą :)

Pozdrawiam,
Roms

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?