Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki rowerowe a piesze
Autor: mike
Data: 2005-09-05 19:27:52

Problem ze szlakami rowerowymi jest chyba w całym kraju. W tej kwestii mam zeszłoroczne obserwacje z okolic Hajnówki. Otóż trzema szlakami pieszymi opiekuje się PTTK z Hajnówki, jest z nich dumny, na bieżąco prowadzi ich remonty, wydali nawet folder z dokładnym ich opisem i propozycjami objazdów dla turystów, którzy chcą je przemierzyć na rowerach. Kiedy zapytałem w PTTK o szlaki rowerowe, których oznaczenia widziałem w Hajnówce, w oddziale PTTK nie potrafił mi udzielić informacji, którędy przebiegają i co można ciekawego zobaczyć. Dowiedziałem się jedynie, że zostały wyznakowane z funduszu WWF, bez jakichkolwiek ustaleń z PTTK i "oni by to zrobili inaczej". Informację o nich znalazłem w punkcie informacji turystycznej, były opisane bardzo zdawkowo w jednej broszurce. Przy okazji znalazłem tam broszurkę "Szlaki rowerowe gminy Narewka", będące również twórczością gminy.
Co do oznaczeń terenowych nie mam zastrzeżeń, natomiast nie ma ich na mapach, praktycznie nie widziałem też tablic informacyjnych i mapek poglądowych na trasie.
W okolicach Zubrzycy Górnej spotkałem się, znowu, ze znakami innymi, niż byłem przyzwyczajony obserwować do tej pory - oznaczenie koloru szlaku - to po prostu ramka i piktogram kolarza w odpowiednim odcieniu czerni (z 70 centymetrów wyglądał jak zielony).

I jeszcze jedna strona medalu - kiedy władze lokalne zwracają się do najblizszego oddziału PTTK, że chcą szlak rowerowy, a w oddziale nie ma kompetentnej osoby z uprawnieniami, warto by było, żeby taki oddział zamiast próbować robić to o własnych siłach, wiedział, gdzie osób z odpowiednimi kompetencjami szukać i kogo do rozmów z władzami lokalnymi wysłać...

Pozdrawiam
Michał

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?