Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki rowerowe a piesze
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-09-05 15:26:53

>Natomiast jesli chodzi o trasy rowerowe to taki piekny "kwiatek" z Kochłowic (dzielnica Rudy Śląskiej).
Jest sobie oznakowana i ładnie wytyczona ścieżka rowerowa, która ma długość około 1 km i prowadzi z nikąd do nikąd.
Zaczyna się na ruchliwej szosie łaczącej centrum Kochłowic z Katowicami (a gdzie nie ma scieżki rowerowej), a kończy się długimi schodkami.

I to jest właśnie działalność tego cwaniaka, o którym pisałem uprzednio. jest znaną postacią w świecie kolarskim, był nawet prezesem Śląskiego Związku Kolarskiego. Korzystając ze swoich funkcji i znajomości naciąga prywatnie różne gminy na "cudowne" trasy rowerowe prowadzące z nikąd do nikąd lub zygzakami po lesie. Nigdy nie zostawia po sobie żadnych śladów w postaci notatek prasowych, informacji w Internecie lub chociażby folderów, za to przy odbiorze takiego szlaku od razu podkłada do podpisu pismo z refencjami i jedzie z tym do następnej gminy, żeby ją naciągnąć na kolejną taką trasę. Nabrani urzędnicy siedzą cicho, żeby nie wyszła na jaw ich nieudolność w dobieraniu wykonawców tych tras.

Z naszej strony (tj. znakarzy), przy mojej wydatnej pomocy oferujemy gminom dobrze wykonane trasy rowerowe, ale nasza siła oddziaływania jest niestety niewielka wobec prawie całkowitej bierności środowisk PTTK-owskich. Liczne propozycje znalazły się również na stronie Klubu Znakarzy http://kztt.webpark.pl/ , jak również wykaz znanych mi tras rowerowych na Górnym Śląsku.

Muszę się Tobie Basiu pochwalić, że po kilku latach cierpliwego składania ofert w Chorzowie, kończę wykonywać dla tego miasta koncepcję przystosowania chodników na ciągi pieszo-rowerowe. Jeżdżąc po mieście ze zdziwieniem stwierdziłem, że moja koncepcja w znacznej mierze pokrywa się z praktyką - napotałem dziesiątki rowerzystów nie przejmujących się przepisami, jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych, pod prąd ulicami jednokierunkowymi i jezdniami ulic objętymi zakazem ruchu. Realizacja mojej koncepcji pozwoli, że ruch ten będzie odbywać się legalnie, w sposób zauważalny przez wszystkich użytkowników ruchu, co moim zdaniem pozwoli podnieść poziom bezpieczeństwa.

Na razie polecam mapę Wydawnictwa Witański - Woj. śląskie - mapa turystyczna - trasy rowerowe, niestety jedynej, która kompleksowo zajmuje się trasami rowerowymi w tym województwie. Pominąłem na niej większość tras wykonanych przez wyżej opisanego cwaniaki, żeby kogoś nie kusiło ich nerwowe przemierzanie.

Pozdrowienia

Piotr Rościszewski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?