Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Dlaczego nie PTTK ?
Autor: JAK
Data: 2005-09-02 08:32:17

Witam,
dla mnie sprawa jest jasna? PTTK wykształciło wielu przewodników, organizatorów turystyki, przodowników itp., którzy na własna rękę prowadzą zarejestrowaną działalność usługowo - handlową dorabiając do emerytury lub pracy stałej na etacie. Natomiast utrzymanie biura z etatowym pracownikiem, ktory pracuje w oparciu o kodeks pracy (korzysta z przyslugujących mu zwolnień lekarskich, odpisów na ZUS, itp.) jest bardzo drogie i nie stać na taki wydatek małych Oddziałów PTTK. Na etaty w biurze PTTK mogą sobie pozwolic tylko Oddziały posiadające 1. majątek własny, dzierżawy, itp. 2. stałe zlecenia np. od zakładów pracy na akcję socjalną, 3. oprzyrządowanie: autokary, komputery, itp.
Kto mądrzejszy z potencjalnych pracowników PTTK zakłada własne biuro i przechodzi na własny rozrachunek, nie wdając się w zabawę w "kotka i myszkę" z prezesami zarządów, komisjami rewizyjnymi, itp. które to ciała w poważnym stopniu ograniczają swobodę działalnia pracownika, mozliwość podejmowania ryzyka handlowego, itp.
Ćwiczylismy to przed laty.
Pozdrawiam
Jurek Kwaczyński

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?