Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Kolekcjoner
Autor: ~Henryk Stopikowski
Data: 2005-08-16 20:22:48

(uwagi przesłane pocztą tradycyjną)
W odniesieniu do pkt. 2.3 dotyczącego odznaki „Chomik” nie stawiałbym warunku, że zbiór musi być nagrodzony lub wyróżniony. Większość imprez krajoznawczych nie przewiduje nagród, gdyż chodzi o popularyzację i odwagę pokazania swego zbioru. Wystarczy sprawdzenie i potwierdzenie przez organizatora – szczególnie w szkole, ośrodku kultury, itp.
W pkt. 3.4 dotyczącego „Plakietki” proponuję usunąć kryterium, że w zbiorze powinny znajdować się wszystkie podstawowe pozycje wydane po 1944-45 roku. Są one dzisiaj nie osiągalne poza archiwami czy bibliotekami, albo bardzo trudno osiągalne i kosztowne. Brak tu również warunku popularyzacji, ilości pokazywania tego zbioru, zbiór posiadany a nie pokazywany traci walor krajoznawczy.
„Kolekcjoner Krajoznawca” pkt 4.3 - dlaczego wystawianie ma dotyczyć tylko imprez centralnych i organizowanych w porozumieniu z zespołem. Imprezy o podobnym charakterze organizują też biblioteki, muzea i inne placówki kulturalne, które nie wiedza o istnieniu tych odznak, ale mogą kolekcjonerowi potwierdzić udział a zespół instruktorów w danym terenie może to sprawdzić. Po drugie imprezy centralne najczęściej są drogie, (jeśli chodzi o udział w nich) oraz rzadko posiadają warunki pozwalające na prawidłowe eksponowanie i zabezpieczanie zbiorów oraz odbywają się bardzo rzadko. A gdzie imprezy regionalne, oddziałowe, wojewódzkie itp.
Ostatnia uwaga, to zrezygnowałbym z sędziów (chwilowo) i punktów, a pozwolił na uaktywnienie Instruktorów Krajoznawstwa w terenie oraz na częstotliwość wystawiania zbioru lub użycia go w celach szkoleniowych czy prelekcji. Powstaje też problem kosztów, sprawozdań itp.
Serdecznie pozdrawiam
Henryk Stopikowski z Grudziądza

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?