Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: PROBLEM !!! POMOCY!!!
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-07-30 15:41:01

> Oddział w Kielcach ma działalność finansowa. I dochody z wycieczek kursu przewodnickiego wystarczają na funkcjonowanie.

i to jak dla mnie już jest patologia. Komercjalizacja przewodnictwa w PTTK jest faktem i to bolesnym. Dodatkowo oddział teraz żyje z tego co powinno być jego działalnością statutową, czyli kształcenia kadr dla turystyki.

> Jeśli chodzi członków koła przewodnickiego, którzy uczestniczą w szkoleniach a prowadza z innych organizacji to zostaje jedynie sąd koleżeński.

a to niby dlaczego?
Czy wedlug Ciebie przewodnicy PTTK nie mogą prowadzić wycieczek dla dowolnych organizatorów turystyki a tylko dla jedynie słusznego BORT??
Takie myślenie jako żywo przypomina mi myślenie pseudodziałaczy z Wrocławia, którzy odmówili mi prawa uczestnictwa w kursie przewodników miejskich, argumentując to tym że wówczas prowadziłem własne biuro.

> Odział jest właścicielem i ma papiery z urzędu patentowego na odznakę „Przewodnik Świętokrzyski”. Ten znak został wykorzystany przez konkurencyjna organizacje Stowarzyszenie Przewodników Świętokrzyskich w Kielcach.

no OK, tzn kto ma tytuł już wiemy.
W jaki sposób znak został wykorzystany przez konkurencję?
Kto wydaje blachy? Chcąc kupić blachę, gdybym był przewodnikiem świętokrzyskim do kogo miałbym się zwrócić?

Na koniec, może jedna uwaga - pisz trochę składniej. Twój przekaz być może dla Ciebie czytelny, nie jest w pełni zrozumiały dla osób niezorientowanych w temacie.

pzdr.
Tomek D

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?