Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Turystyka a parki narodowe
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-02-04 13:41:28

Odnośnie pracownika parku, który odpowiada za turystykę, a jednocześnie ma firmę, która tą turystykę realizuje, można jednoznacznie powiedzieć, że jest to przestępstwo. Prawo zabrania równoczesnej pracy w urzędzie lub firmie nadrzędnej o podporządkowanej. Ostatnio z ciepłych posadek wyleciało kilku geodetów, którzy uprawiali tego typu proceder - sami zatwierdzali w urzędzie wykonane przez swoją firmę dokumenty. Pisała o tym szerzej m.in. Gazeta Wyborcza.

Jako przykład dziwacznych rozwiązań prawnych mogę podać przykład Ojcowskiego PN, gdzie jeden z poprzednich dyrektorów wydał liczne zakazy poruszania się po parku i nakazał PTTK likwidację kilku szlaków, a następny odwołał większość zakazów i wyznakował kilka ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych. Po prostu pierwszy z wymienionych dyrektorów był typowym urzędnikiem-nieukiem, który potrzebował - jak to się mówi - dupochronu, a drugi był fachowcem gotowym odpowiadać, za to co robi.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?