Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki sponsorowane
Autor: Henek
Data: 2005-06-14 09:17:15

> ZG PTTK z pieniędzy rządowych otrzymuje na szlaki coraz mniej pieniędzy

I chyba trzeba się liczyć z tym że tych pieniędzy będzie coraz mniej. Myślę że docelowo trzeba poprostu zrezygnować z pewnych szlaków. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stały się szlakami nieznakowanymi. Pojawia się coraz więcej dokładnych map które średnio 'zmyślnemu' turyście wystarczą do wędrówki po takim szlaku.
Trochę innym zagadnieniem jest sprawa szlaków znakowanych za sprawą gminy. Wiele miejscowości zaczyna widzieć swoją szansę w turystyce. Jednak chęci rozmijają się z umiejętnościami :-( Tutaj widzę szansę dla PTTK - oferowanie w miarę spójnego produktu. Mogłoby się wydawać, że kto jak kto - ale Towarzystwo powinno mieć niezłe zaplecze do tego typu działań. Niestety sprzedawanie takich usług to prawie normalny handel ... Trzeba dużych umiejętności i przedewszystkim spójnej i atrakcyjnej ofery. Widząc działania okolicznych gmin - żal d... ściska. Patrząc na ofertę takich miejscowości jak Wieliczka, Dobczyce, Gdów robi się smutno. W mojej okolicy biegnie szlak którym nikt nie chodzi, tą ilością farby możnaby wyznakować kilka fajnych szlaków spacerowych choćby w okolicach Dobczyc - ruch byłby kilkakrotnie większy :-) Choć jednocześnie wiem że czynione są jakieś próby, lecz najczęściej bardzo nieudolne.
Temat jest ogromny, ale wątpie czy warto marnować czas pisząc o tym - bo pewnie to wołanie na puszczy :-(

Pzdr Henek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?