Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Punktowanie GOT w Bieszczadach
Autor: Łukasz Wódkowski
Data: 2005-06-12 11:27:31

Witam,

Moim zdaniem cały powyższy wywód wskazuje troche na niezrozumienie tematu dyskusji - przecież tu nie chodzi o zarzucanie braku jakichkolwiek działań, tylko o brak promocji GOT w Internecie. To bardzo dobrze, że tyle osób, instytucji i firm włącza się społecznie w tworzenie kolejnych wydań książeczek, regulaminu, plakatów itp.. tylko, że to nie wystarczy. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywa Interenet i istnienie informacji w Internecie. Chcemy przyciągać młodych ludzi, i to wśród nich głównie promować odznakę, więc musi być o niej pełna informacja dostępna w Internecie.

Ja jak zaczynałem przygodę z GOT to też moim pierwszym krokiem nie było zakupienie regulaminu, tylko szukanie informacji w sieci. Innym przykładem niech będzie Kolejowa Odznaka Turystyczna - gdyby nie informacje (szczegółowe) w Internecie w ogóle nie miałbym okazji jej zdobycia. Oczywiście na stronie głównej PTTK jest treść Regulaminu KOT (tak jak GOT), tylko brakuje najważniejszego - załącznika, w którym są opisane szczegóły zdobywania (i tak samo jest z GOT, nie ma załącznika z wykazem tras..). I gdyby nie fakt, że znalazłem w Internecie (na prywatnej stronie) pełną treść regulaminu wraz z załącznikiem KOT, to nie miałbym tej odznaki.

Pytanie postawione w całej tej dotychczasowej dyskusji sprowadza się do następującej kwestii: Dlaczego, skoro tak wiele osób społecznie uczestniczy w przygotowaywaniu Regulaminu GOT, COTG tak zawzięcie broni się przed upowszechnianiem tej informacji. Czy to aż taki wielki problem umieścić na oficjalnej stronie PTTK pełną treść Regulaminu wraz z załącznikiem (nawet niech to będą skany wersji drukowanej, ze wszystkimi reklamami) albo na stronie dołączyć loga sponsora z informacją, iż wydanie Regulaminu wspierała firma .... . W chwili obecnej jedyne co zdobywający GOT może zrobić, to poszukiwanie papierowej wersji Regulaminu... i już na wstępie natrafia na przeszkody... potem jeszcze tylko musi mieć szczęście i trafić na ludzkiego weryfikatora...

pozdrawiam turystycznie
Łukasz
(szczęśliwy posiadacz Dużej Brązowej GOT, PTG)

PS. W serwisie szlaki.pttk.pl nie ma opisanego żadnego szlaku górskiego - czy to też w imię ochrony praw autorskich...?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?