Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Doceniają nas
Autor: Amotolek
Data: 2005-06-11 10:39:29

"Jak to jest, że tacy np. Amerykanie ......... Mogą swojego prezydenta nie lubić, mieć przeciwne poglądy itd., ale go szanują. Słowa głowy państwa są dla nich ważne i są argumentem, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają. Szanują władze, konstytucję, flagę. Robią to bez przymusu, bez specjalnych świąt"
I hymn też. Nikt nie ma tak pięknego hymnu jak nasz. I nawet tacy Ukraińcy, jak grają ich hymn to trzymają się za serce. Może to skopiowali z USA, ale to piękny gest.
A u nas? Szkoda gadać.
Kultura jest niska, po 60 latach ostatnich + 2 wieki poprzednie ciągłej okupacji i indoktrynacji społeczeństwa, może z wyjątkiem XX - lecia międzywojennego, gdzie patriotyzm był wysoko w cenie?
A przecież kultura, to jest piękna rzecz i warto ją mieć:-).
A tak a propos, mamy zdolne dzieci w PTTK (znaczy się młodzież) wyszkolone muzycznie i grające na gitarach i klawiaturach. Może by tak na Zjazd krajowy napisać hymn PTTK?
Słowa do tego hymnu mogę sam spłodzić społecznie, bez problemu :-)? Próbki już podesłałem kiedyś. jak już pojawi się dobry tekst, to i muzyczka będzie sama chwytać za serce i to w rytmie marsza, albo dobrego rocka? :-).
A może na melodię "Ody do radości" Są już dwa hymny na taką nutę, to może być i trzeci?

Tyle, że od razu warto słowa podać w wersjach: jak marsz, to niemieckiej, a jak rock, to koniecznie i angielskiej :-). Można też od razu słowa przetłumaczyć na ruski, jako docelowe zamierzenia ekspansji PTTK na wschód, a nawet do Królewca żeby pieśń nasza dotarła po całej Europie (a nawet za Ural) :-) Serdecznie pozdrawiam ANT.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?