Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Mazowsze wybrało...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-06-06 10:00:12

Witam!!!

> Chciałem zauważyć, że Mazowsze poszło na całość
> - najmłodszy wybrany delegat ma 19 lat.

Podejrzewam, że będzie to nie tylko najmłodszy delegat na XVI Walnym Zjeździe, ale również i w historii Towarzystwa. :-)

Natomiast co do szczegółów.
Nie zdążyłem wynotować wszystkich nazwisk delegatów, więc zapewne będzie trzeba poczekać na oficjalne dokumenty. Generalnie najwięcej głosów ze wszystkich delegatów zdobył... właśnie Mike. :-)

Ze spraw różnych - niewielką przewagą głosów przeszedł mój projekt Dziecięcej Odznaki Turystycznej. Niewątpliwie - o ile ZG przyszłej kadencji pozwoli dograć sprawę - wielu młodych rodziców odetchnie z ulgą, bo będzie miało motywacje dla pociech. O samym projekcie pisałęm już na naszym Forum i do tego odsyłam.

Nie przeszedł natomiast pomysł Komisji Szkoleniowej przy ZG PTTK. W zamierzeniu miałaby ona zajmować sie sprawami szkoleń w PTTK - jako pierwsze jej zadanie byłoby opracowanie i uaktualnienie obecnie obowiązujących zasad szkolenia podstawowego i ogólnego. Później zajęłaby się opracowaniem zasad szkolenia najmłodszych - na wzór harcerzy. Pomysł upadł, choć przyznam się szczerze, że nie zrezygnuję z jego forsowania na Zjeździe.

Wielu z Was pewnie interesuje los struktur regionalnych. Otóż ja osobiście opowiadałem się za strukturami zadaniowymi i możliwością uczestnictwa oddziału w wielu różnych forach - np. na wzór zademonstrowanego przez Edka Kudelskiego (był gościem na Konferencji) forum oddziałów karpackich (struktura ponadregionalna mająca ścisłe zadania). Sformułowania to umożliwiające nie przeszły, natomiast przeszedł zapis o możliwości (nie przymusie!) uzyskiwania przez takie fora osobowosci prawnej. W zasadzie kwestia obligatoryjności uczestnictwa w takich forach nawet nie stawała w czasie obrad.

Niestety solą w oku wielu działaczy są Studenckie Bazy Namiotowe, w kontekście których pojawiają się takie słowa jak "skontrolować", "zbadać działalność", "zinwentaryzować" itp. Ten najlepiej chyba oceniany przez młodzież przejaw działalności PTTK w polskich górach wyraźnie przeszkadza działaczom mazowieckim. Szkoda. :-(

Generalnie jednak mnie spotkanie dało bardzo dużo - przede wszystkim możliwość poznania mnóstwa fantastycznych osób. I za to jestem wdzięczny.

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?