Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: o kupowaniu odznak
Autor: Krzysztof Koterba
Data: 2005-05-23 10:40:38

"Skąd osoba prowadząca te dzieciaki w góry weźmie te odznaki GOT, skoro ich sprzedaż jest limitowana?"

To jest najmniejszy problem. Odznakę można zakupić w każdym oddziale po okazaniu zweryfikowanej książeczki (po co ja Ci to pisze? :-) ). Należy też zwrócić uwagę na fakt, że sama odznaka jest blaszką, która nie ma znaczenia bez wyżej wymienionej książeczki. To ta ostatnia stanowi o zdobyciu odznaki, a nie blaszka. (Ale Ty sam Łukaszu to już pisałeś.)

"A co z turystami indywidualnymi?"

Uroczyste wręczanie można zorganizować zawsze. Moi chłopcy dostali odznaki na imprezie rodzinnej - gratulowali im dziadek, babcie, ciocie, wujkowie. Byli naprawde bardzo dumni. Jeśli dzieci mają osobę dorosłą, która prowadzi ich w góry i jakoś nadzoruje to nie ma problemu. A jak kogos nie stać na wykupienie odznak? - można na przykład urządzić uroczyste wręczenie zweryfikowanych książeczek.
Mi nikt nigdy odznak uroczyście nie wręczał i nie płaczę, ale widziałem jaką sprawiłem radość własnym dzieciom.

A samo limitowanie w jakiś sposób dystrybucji "blaszek" też uznaję za absurdalne. Jak ktoś będzie chciał nosić to niech nosi i popularyzuje, ale jak wyjdzie na jaw, że tak na prawdę wcale odznaki nie zdobył to to będzie jego "obciach". W sumie chodzi chyba o wyrobienie chęci poznawania Kraju Ojczystego, jego umiłowania - do tego przecież to wszystko się sprowadza.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Koterba :-)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?