Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wekendowy problemik!
Autor: Rentgen
Data: 2005-05-17 20:56:01

Pewnie że można, wszędzie można pojechac bo napewno warto, ale przydałyby sie jakieś wskazówki, preferencje...

Ja osobiście polecam najbardziej chyba niedoceniany park narodowy w Polsce, a mam na mysli Poleski Park Narodowy.
Ostatnio miałem okazje złazić go wszerz i wzdłuż przy okazji zdobywania licencji przewodnika parkowego. Bagna, torfowiska, zarastające jeziorka, "spleja", stawy, lasy, łąki, wydmy, mnóstwo ptactwa, ogłuszający rechot żab, ale niestety także i komary. Acha i jeszcze rosiczki rosiczki.
Nieźle wykonane ścieżki dydaktyczne oraz platformy widokowe. Warto zajrzeć do muzeum parkowego w Załuczu Starym, oraz pooglądać żywe żółwie błotne. Te "dzikie" uciekają szybciutko a te "półdzikie" w przymuzealnym bajorku (ściezka żółwik) już sie chyba przyzwyczaiły i pozują do zdjęć. Zaś żółwiowe niemowlaki można z bliska obejrzeć w Centrum Hodowli Żółwia Błotnego w dyrekcji parku w Urszulinie. Zaliczyć warto "Dęba Dominika", "Spławy", stawy w Pieszowoli, Durne Bagno.
Tursytow raczej nie uświadczysz. Ruch turystyczny generują głownie wycieczki szkolne.
Przy okazji warto podskoczyc do Włodawy, oraz do skansenu w Holi i do Chełma, ew. Sosnowicy. Wszystko to w lekko egzotycznym sennym prawosławnym klimacie pogranicza etnicznego.

http://www.poleskipn.pl/

Pozdrawiam
Michał

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?