Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: Przed Zjazdem.....
Autor: Amotolek
Data: 2005-04-21 09:00:52
Z listu Prezesa ZG PTTK:
„....będą materiały przygotowane w zespołach problemowych Komitetu Organizacyjnego Zjazdu. Nie tworzą one jednolitego, spójnego programu. Są odzwierciedleniem poglądów wyrażanych w Towarzystwie, niejednokrotnie znacznie się różniących”.
„Pamiętajmy zatem, aby w dyskusji, nawet gorącej starać się zrozumieć a przede wszystkim szanować poglądy innych. Dyskusja musi być konstruktywna. ............................. musimy się nauczyć pięknie różnić.”
Z listu Prezesa GSK PTTK:
-„Spośród 14-tu członków Zespołu Statutowego - 7-miu posiada wykształcenie prawnicze.”
(Z listy obecności wynika, ze 5 osób brało udział regularnie w posiedzeniach Zespołu z czego 3 z biurowca ZG PTTK, a reszta z doskoku.
W obradach Zespołu Statutowego uczestniczyli, miedzy innymi:
kol. kol. Andrzej G. - Sekretarza Generalny ZG PTTK;
Wojciech K. - Przewodniczący Rady Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
7 członków GSK PTTK,
jeden członek GKR i inni. – dop. A.M.)
-„Postanowiliśmy także nie zmieniać tego co nie jest konieczne a jest sprawdzone.”.
Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Z analizy listów dołączonych do dokumentacji, jaka ma być omawiana na RKO wynikają następujące spostrzeżenia:
1. Za najbardziej dojrzały należy uznać list i zebrane w nim propozycje i kierunki rozwoju PTTK stanowiący materiał Zespołu Kol. Edka. Szkoda, ze nie poznaliśmy przy okazji składu tego zespołu, ta uwaga dotyczy również Zespołu ekonomicznego, co do którego materiałów nie wypowiadam się z racji z byt małego rozeznania merytorycznego. Zawiera on szereg przemyśleń i wniosków, z jakimi spotkaliśmy się w czasie dyskusji na forum. ZG PTTK. Sporo, to nie znaczy, że wszystkie konstruktywne w stopniu wystarczającym. Ale jest o czym dyskutować.
2. Z treści listu Zespołu statutowego, rozwlekłego do granic niemożliwości, aż to czytać hadko - wynika oczywista ignorancja forum ZG PTTK. Zapis o treści:
- „W projekcie uwzględniliśmy sugestie, postulaty i wnioski, kierowane do Zespołu od chwili zatwierdzenia jego składu osobowego przez Prezydium ZG PTTK w dniu 19 listopada 2004 r., jak również i te, które kierowane były bezpośrednio do przewodniczącej Zespołu po podjęciu przez ZG PTTK w dniu 26 czerwca 2004 r. uchwały o powołaniu przewodniczącej Zespołu Statutowego.” – koniec cytatu, nie pozostawia tu cienia wątpliwości.
Stwierdzenie, że zespół postanowił nie zmieniać tego co sprawdzone, jest zgodne z prawdą w jakimś sensie.
. Gorzej, że zespół w tym działaniu nie sugerował pozmieniać tego, co sprawdziło się w ostatnich paru kadencjach jako zdecydowanie negatywnie, jak np. rozdymany do granic niemożliwości skład osobowy GSK, o forach niby regionalnych, a w rzeczywistości proponowanych dalej – wojewódzkich, nie wspominając.
3. To że w Zespole Statutowym połowa to prawnicy, a 3 osoby z aparatu urzędniczego ZG PTTK to niestety widać po wielu zapisach zachowawczych dla utrzymania status qvo w wielu zasadach personalnych, w tym nadmiernych widełkach dla składu ilościowego ZG PTTK. Z tego wniosek, że brak tu było (lub za słabo jest akcentowany) głos praktyków zarządzania organizacją opartą na społecznej i dobrowolnej działalności jego członków połączonych wspólną pasją do uprawiania turystyki i krajoznawstwa.
4. Nie czuje się także w treści poszczególnych wypracowań, (poza materiałem Edka, które to wypracowanie sporo skorzystało z dyskusji na forum ZG PTTK) udziału w jego tworzeniu - głosów ludzi młodych z wcześniejszego okresu produkcyjnego, a to wada sakramencka.
Konkluzja:
a) Pamiętajmy zatem, aby starać się zrozumieć a przede wszystkim szanować poglądy innych.
Gorzej jak niektórych nie da się za chiny zrozumieć, albo zrozumienie jest tak przykre, że człowiek o tym musi napisać, jak wyżej.
b) Musimy się nauczyć pięknie różnić. No to pięknie
Z wyrazami szacunku dla wszystkich, których mogła urazić moja wypowiedż i z turystyczno-krajoznawczym pozdrowieniem ANT