Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Zapytanie o R.O.K. i O.K.P.
Autor: ~Maciej Maśliński
Data: 2005-04-05 20:52:01

"Turyści krajoznawcy nie maja chęci, ani czasu..."
-Do zdobywania odznak krajoznawczych nikt w PTTK nigdy nikogo do tego nie zmuszał.
-Książeczka OKP, o której wspomina anonimowy rozmówca (na takie listy nie będę więcej już odpisywał na Forum) została bez zgody Komisji Krajoznawczej ZG PTTK samowolnie wydana z dopiskiem, że to Komisja Krajozn. ZG PTTK to firmuje - na jednym z posiedzeń Komisji był ten temat poruszany i złożony został do wydawcy protest Komisji.
-Przewodniczącym Centralnego Zespołu Weryfiakcyjnego jest Janusz Żmudziński - Warszawa. I proszę wszelkie uwagi i protesty w sprawie weryfikacji Kronik i przyznanych Odznak Krajoznawczych kierować do niego, obowiązuje tu też droga służbowa i dalsze odwołanie od decyzji Centralnego Zespołu Weryfikacyjnego kierujemy dopiero do Komisji Krajoznawczej ZG PTTK. Taka jest procedura. Szkoda, że w kilku przypadkach tego się nie przestrzega, a tylko narzeka.
-Wszelkie listy związane z działalnością Komisji Krajoznawczej, a umieszczone na FORUM (ale nie autorów anonimów) staram się drukować i przedstawiać i analizować na posiedzeniach Komisji, także Komisja to nie "urzędnicy", tylko działacze, którzy starają się aktualizować i nowelizować regulaminy itp. zasady funkcjonowania krajoznawstwa w PTTK.
- Uważam naszą Komisję za jedną z przodujących i nowelizujących na bieżąco potrzeby członków PTTK jak i sympatyków (a dowodem są też wypowiedzi na Forum, że inne Komisje przez lata nie potrafią znowelizować regulaminów odznak i problemy są tylko odwlekane z jednego Zlotu Przodowników na drugi).
- Dobra zasada funkcjonowania w Towarzystwie jest taka, że należy się stale komunikować i zadawać sobie pytania oraz udzielać na nie odpowiedzi, tak, aby nie było niejasności - wówczas dobrze czujemy się w danym towarzystwie i do tego grona chętnie wracamy i z nim jesteśmy, ale gdy ktoś stosuje tylko ton pretensonalny i rozczeniowy, to już nie jest to dobrane towarzystwo tylko gonitwa wilka z owcą-czy taka po Zjeździe ma być przyszłość PTTK...?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?