Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: GOT propozycje zmian
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-03 16:47:49

Straszliwie upraszczasz tym cytowaniem suchych paragrafów.

Proponuję lekturę podstawowej pozycji, która nieco szerzej opisuje ten temat: Władysław Krygowski, Górska Odznaka Turystyczna. Początki - rozwój - zadania, Wyd. PTTK Kraj, 1985, a ponadto niektóre roczniki Wierchów. O archichiwach już nie wspomnę.

Czy wiesz, że warunkiem zdobycia np. odznaki GOT II kategorii w stopniu srebrnym było "przejście w całości w czasie jednej nieprzerwanej wycieczki (wędrownego obozu) Głownego Szlaku Karpackiego im. J. Piłsudskiego w jego części zachodniej albo wschodniej"?

Kto spośród dzisiejszych szerokich rzeszy przewodników beskidzkich, trąbiących swe pochwały niczym Stefek Burczymucha, może poszczycić się takimi dokonaniami?

Który z egzaminowanych w ostatnich latach podczas objazdu autokarem przewodników sudeckich może pochwalić się przejściem w całości w czasie jednej nieprzerwanej wycieczki (wędrownego obozu) Głównego Szlaku Sudeckiego? A jak się przechwalają swoim doświadczeniem górskim, puszą niczym pawie i wypinają dumnie piersi do odznaczeń...

Ja przeszedłem Główny Szlak Sudecki już latem w 1965 r., jesienią powołano mnie do woja i nawet nie zdążyłem zweryfikować Dużej Srebnej, która de facto mi przysługiwała.

Po kilkuletniej przerwie, powtarzałem od nowa zdobywanie Dużej GOT i nie odstawiałem aż takich hecy, jak niektórzy nieustanni "reformatorzy" regulaminu GOT PTTK.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?