Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Czy spółki zarządzające majątk
Autor: domin
Data: 2005-02-27 18:28:44

Piszę się na pal, bo byłem z tych, którzy chcieli spółek na działalności gospodarczej. A dlaczego? Czy działalnością gospodarczą ma kierować Zarząd Głowny (bo oddziały nie paliły się do tego - dobrze wiedzą, czym to pachnie, a tak lepiej narzekac na beton niz się mordować z gospodarką), czy skierować to do profesjonalistów? Czy ma kierowac wolna z natury rzeczy droga siegajaca w decyzjach do ZG, czy umocowana w gospodarczo-prawnej rzeczywistości wolnego rynku spółpka prawa handlowego? Zanim puści się fałszywe informacje w internet (w który wielu ślepo wierzy), warto je sprawdzić. Tak więc: 1. nie ma żadnych dotacji państwowych do schronisk, a jedynie finansowe wsparcie projektów proekologicznych (ogrzewanie, ścieki itp.), 2. w żadnym wypadku składki członkowskie nie idą na schroniska, to w stosunku do całości wydatków PTTK są malutkie kwoty.
Dlaczego tak trudno w Sudetach? Rzecz nie w spółkach jako takich - przykład karpackich. Ale sudeckie są ogromnie zdekapitalizowane, w duzej mierze pochodzą sprzed stu lat, a na dzierżawców przychodzą ludzie, którzy często myślą, że łatwo w nich zrobić pieniądze. Wykorzystanie schronisk jest b. małe, turystyka wędrówkowa niemal zanikła. To z czego pozyskać dochód? Ceny wysokie? 15-20 zł, z reguły dla członków PTTK jeszcze 20% rabatu, w obiekcie w trudnych warunkach do utrzymania? Zmienić beton? Proszę bardzo: mamy rok wyborczy, startować! I nie zapominać, że obowiazują zasady demokratyczne, czy się komuś podoba, czy nie. Nie ma innej mozliwosci.
Nie wstydzący się swojego głosu
Krzysztof R. Mazurski
Członek ZG PTTK
wwww.mazurski.arch.pwr.wroc.pl

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?