Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-)
Autor: WODNIK_SZUWAREK
Data: 2005-02-27 10:23:07

Dziękuję za spokojne i uprzejmne połajanie nowicjusza. Każde forum ma swój regulamin i wypada się do niego stosować 0K... ślepo, aż do granic śmieszności, absurdu? Co to wojsko, reżim? PRL też miało swoje prawo, czemu więc były nielegalne strajki i cały ciąg wydarzeń, dzięki czemu mamy np. to forum? Bo ludzie zaczęli myśleć. Duże litery są krzykiem w necie-to oczywiste, netykieta jest znana mi w dostatecznym stopniu, widać za mało... za co płonię się ze wstydu. Czy jednak kilka wyrazów w wypowiedzi dużymi literami, też jest strasznym naruszeniem regulaminu? To podkreśla siłę tego wyrazu, daje sens całej wypowiedzi. Chcemy zamulonych, nudnych postów? Czy autentycznych, szczerych, emocjonalnych (a czemu nie???) wypowiedzi? Poczytałem trochę, nie zarzucisz mi, że piszę nie na temat, widzę tu prywatne rozmowy rodem z GG... Mieszczę się lepiej w konwencji, od starych działaczy, którzy tu sobie niestety po prostu prywatnie nierzadko plotkują, żartują. Nie róbcie z oficjalnego forum, hermetycznego klubu, gdzie na start mocno gasi się nieprawomyślnych, obcych, odstających poglądami od szarej, zwykłej, szeregowej masy PTTK. Ironi i mnie nie brakuje, więc akurat wielu trafi na godnego ironizatora :-)

Przyznaję, że cieszę się iż napisałeś, tak jak napisałeś. To normalne powitanie i tak witajcie nowych. Dystans do wypowiedzi potrzebny jest nie tylko mnie tutaj. Pomyśl, czemu jest tutaj tylko 300 zarejestrowanych userów? Czy to Cię nie zastanawia? Czemu ludzie są na innych witrynach, forach, w usenecie? Na zdrowy rozsądek, każdy pasjonat turystyki i tutaj mógłby być, pisać, dyskutować. Nie twórzcie klanu, pilnować admin musi klasy, porządku, ale żeby kilkudziesięciu aktywnie piszących ludzi stanowiło opiniotwórczość PTTK? To patologia i coś jest nie tak...

Nie używam już dużych liter, ja jestem reformowalny, a WY? Do Ciebie Kuba nie mam żadnych pretensji, mam ogólny żal do marazmu w PTTK; wiatr odnowy musi wreszcie powiać ze strony działaczy na każdym szczeblu. Może tacy ludzie jak ja, skłonią chociaż do zastanowienia, do odmiennego spojrzenia? Punkt widzenia, zależy od fukcji, kasy, od "punktu siedzenia" - to stare powiedzenia, zawsze będzie aktualne i mądre...

Pomysł rzuciłem na ranking-oceny schronisk PTTK, widać tutaj zapewne się nie przyjmie, zobaczę czy inni zrobili to już w sposób uporządkowany. Raczej wątpię... w necie króluje megachaos-śmietnik, rozproszenie informacji. Dobrze że jest google ;-)Pora na porządne systematyzowanie informacji, szkoda czasu, sił na szukanie. Stąd mój "głupi" pomysł.

Czuję się pouczony, uspokojony, sprowadzony na ziemie, na koniec szeregu PTTK, zdystansowany do siebie, ok? Będę grzecznie siedział w kąciku tego forum i spokojnie coś sobie pisał raz w miesiącu, żeby nikogo nie kłuć w oczy "spamowaniem" :-) Rozumiem, że nie wolno mi zaczynać nowych tematów?

Dziękuję szczerze za życzenia, które z serdecznościami odwzajemniam, życząc miłej niedzieli :-) Będzie ok.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?