Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-)
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-02-26 18:27:06

>Brak pomysłów na PTTK? Dajcie szansę młodszym ;-)

Jest takie przysłowie: dobrymi chęciami piekło brukowane. Przyznajesz, że nie masz wiedzy, bo Ci się nie chciało. A teraz nagle pokażesz całemu światu, że bez tej wiedzy jesteś lepszy od innych. Powodzenia.

Zaczynając od początku, to skąd wiesz, że oddział PTTK w Oświęcimiu jest zły? Próbowałeś mu w czymkolwiek pomóc? Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie. I uważasz, że powinni zaufać komuś, kogo nie znają i w niczym się nie sprawdził, a jeszcze przed wejściem snuje populistyczne roszczenia.

Żeby założyć oddział, to musisz mieć grupę sprawdzonych działaczy, którzy nie rozłożą oddziału po kilku dniach istnienia. Czym dysponujesz? Niczym. Zerem kwalifikacji, zerem pieniędzy, zerem współpracowników, zerem doświadczenia itd. Żeby coś stworzyć, to musisz mieć akceptację władz, które dadzą lokal i za który trzeba płacić regularnie czynsz. Żeby prowadzić działalność gospodarczą, to musisz mieć co najmniej jednego pracownika, któremu trzeba dać stanowisko pracy i płacić co miesiąc wynagrodzenie. Jednym słowem potrzebujesz jeszcze biznes-planu, projektu statutu, który zatwierdzi zjazd założycielski oddziału, ZG PTTK i sąd. I jeszcze kilku innych rzeczy, o których nie wspomniałem.

Życie nie jest takie proste, jak z pozycji bezrobotnego turysty, który sam nie ma, a jeszcze chciałby rozdawać cudze pieniądze (ach te 80 % zniżki za sam fakt istnienia na tym świecie). PTTK to nie skarbonka, do której się nie wkłada, a chciałoby się wyjąć. Chciałbyś wyjąć z plecaka czarodziejską różdżkę, stukniąć w nią paluszkiem i rozpocznie się sielanka: pięćdziesięciu leniwych bezrobotnych zapłaci składki, odwali formalności i zatrudni pracownika, który sprowadzi na nich złoty deszcz dotacji na turystyczne hulanki. Dość ponętna alternatywa dla skostniałych staruszków pokroju Breżniewa.

Mam nadzieję, że pomogłem w ... sprowadzeniu na ziemię

Pozdrowienia

Piotr

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?