Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: ZBUDUJMY SYSTEM OCEN SCHRONISK
Autor: WODNIK_SZUWAREK
Data: 2005-02-26 18:32:08

Narzekamy na niektóre obiekty, inne chwalimy, wszystko zależy od dzierżawców, właścicieli. Nie pora na jakieś usystematyzowanie tego? Zróbmy ranking obiektów PTTK, taką kategoryzację ze strony turystów. Wiadomo, że trudno jest niekiedy ocenić obiekt z prostym zapleczem, bez łazienki (np.Luboń, choć dawno tam nie byłem i może zrobili :)) Takiego schroniska nie można porównać bezpośdrednio do Murowańca, ale do innego odpowiednika, także spoza PTTK. Zaś Murowańca nie porównujmy do domu turysty, hotelu, czy do KALATÓWEK. Nie chcę odkrywać ameryki, zapewne wszystko gdzieś rozrzucone w sieci jest. Interesują nas DO OCENY tylko obiekty PTTK, to raz, oceny z ROKU 2004 i 2005, a nie sprzed kilku lat, czy 10,hehehe. Wszystko się zmienia na lepsze, albo na gorsze. Żeby nie było burdelu-zamieszania totalnego, taki system trzeba najpierw dokładnie obgadać i szkielet zrobi nam mam nadzieję administrator ;-) Ja ja to widzę, a Wy? Pomogę trochę.

ZROBIMY osobny dział - "SCHRONISKA I OBIEKTY NOCLEGOWE PTTK - oceny, kategoryzacja, uwagi turystów"

Potem tematy na poszczególne pasma górskie i rejony Polski. Tak żeby łatwo było znaleźć obiekt w danym paśmie, rejonie intuicyjnie bez wyszukiwarki.

Następnie wypiszemy wszystkie obiekty z oficjalnym, aktualnym opisem i w odpowiedziach będziemy oceniać, porównywać, opisywać subiektywnie, przytaczać opinie innych ewentualnie. Taka baza TUTAJ W OFICLAJNYM SERWISIE JEST JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU MOIM ZDANIEM. Uważa, że to polepszy sytuację, odmieni trendy na bardziej turystyczne. Namiętnowane schroniska będą powszechnie w sieci WYŚMIEWANE, BĘDĄ OSTRZEŻENIA, NACISKI NA NIE, MAILE, TELEFONY, LISTY - BA, nawet ulotkę można przykleić na na drzwiach, że obiekt OLEWA POTRZEBY ZWYKŁYCH TURYSTÓW, WYMIENI SIĘ ZARZUTY... tego się dzierżawcy będą bali. Mam rację? Zła opinia w sieci, to spory problem... a na drugim biegunie będzie MOCNO PRMOWAĆ PRZYJAZNE, TANIE SCHRONISKA PTTK JAKO WZORCOWE, ALBO PO KLIMATOWE, PO PROSTU FAJNIEJSZE OD RESZTY. :-)

Jeżeli nie chcecie tutaj takiego działu, to może u mnie? W moim forum? Albo zróbmy osobne niezależne forum tylko o tym, powiązane z ta witryną.

Może miażdżące opinie o niektórych schroniskach coś zmienią? Pouczą dzierżawców, skłonią spółkę do wyboru innego gospodarza?

Tam też można uczyć etykiety turystycznej, ochrony przyrody przy okazji. Śmieci tyle wszędzie, zgroza. Ściąganie zabłoconych, zaśnieżonych zwłaszcza butów jest niezłe, NORMALNE, ale kiedy można od razu nogi umyć, zmienić skarpety. Inaczej jestem za woreczkami :-) na buty, albo... na skarpety hahahhaha Niezmiernie podobają mi się zwyczaje chatkowe, jako niestudent mało je znam. Miło jak się ktoś zainteresuje gościem, zaproponuje herbatę, szok... bo na drugim biegunie jest nasze kochane PTTK, gdzie wrzątek kosztuje 2 zł za litr nawet. Podłoga w Morskim Oku najdroższa na świecie, przy takiej minimalnej pensji 700zł jaką mamy w Polsce. Kocham PTTK...

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?