Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: MOCNE WEJŚCIE DO PTTK ;-)
Autor: WODNIK_SZUWAREK
Data: 2005-02-26 15:40:16

Witam wszystkich działaczy i szeregowych miłośników turystyki. Zauważcie mówię ogólnie, bez PTTK. Zapewne wielu starszych działaczy PTTK nie zauważyło, że czasy się zmieniły i mamy rok 2005. To już nie są złote lata PTTK i WIELE WINY JEST WŁAŚNIE W BRAKU DOBRYCH WIZJI, POLITYKI WŁADZ PTTK. Jestem w coraz większym szoku czytając to forum, nowe ustawy, wymogi, regulaminy PN, tępienie cyklistów (jako zła powszechnego i niszczycieli przyrody, wszystko idzie w złym kierunku. Ochrona przyrody nie polega na odgrodzeniu ludzi od niej. Komercja, upadek. PTTK stało się skostniałą, breżniewową strukturą zasiedziałych działaczy, taki mam obraz chory PTTK, może mylny, krzywdzący przez pryzmat osiągnięć, ale wielu młodszych ode mnie tak uważa. Schroniska przestały być dostępne dla biednych ludzi, dla młodzieży, dla milionów bezrobotnych. Uduszono demokrację, aktywność młodych członków szeregowych zwłaszcza na poziomie oddziałów, tak mi się zdaje. Wybaczcie mi stereotypy, ogólniki -piszę, co czuję subiektywnie. Zapisałem się do PTTK w 2000 roku, gdyż opłacało mi się to :-) i jedynie zniżki mnie interesowały za noclegi - nawiasem mówiąc ŚMIESZNIE MAŁE, ZA MAŁE. Schroniska PTTK poza sezonami cienko piszczą przez pazerność dzierżawców, mechanizmy które tworzy PTTK, to skok na kiesę biednych członków PTTK, bo innych zwykle stać na długie wyjazdy, bądź nie nocują w obiektach dających zniżki PTTK. Pomyślmy o systemie nawet 50% zniżek, nawet 80%. Są przecież fundusze unijne, rządowe – czy nic się nie da zrobić??? Tyle tysięcy starych „mądrych” działaczy NIC SENSOWNEGO NIE WYMYŚLI? To po co się pchanie na kolejne kadencje? Po co kandydujecie skoro poza wiedzą krajoznawczą pustka w głowie? Brak pomysłów na PTTK? Dajcie szansę młodszym ;-)

To taki mały wstęp na dobry początek. Mnie PTTK w zasadzie dotąd nie było potrzebne. Jestem samodzielny, sam sobie radzę w górach, na wycieczkach, oprowadzam znajomych. Od kilku lat jestem bezrobotny, więc nawet nie opłacam składek. Niedługo jednak pojawię się w swoim oddziale „Ziemi Oświęcimskiej” i opłacę na ten rok. Po co? Ano drobnostka hehehe.... POSTANOWIŁEM ZAŁOŻYĆ NOWY ODDZIAŁ PTTK z działalnością gospodarczą i pokazać okolicznym oddziałom nową jakość, nowe idee XXI wieku, nowe nieznane tutaj kierunki. Nie na przekór, (współpraca to podstawa) nigdy kariera działacza mnie nie pasjonowała, na kursy nie było mnie i nadal mnie nie stać. Zauważyłem, że dla 100 tys ludzi z okolic PTTK jest równie odległe jak Mars. Nasze samorządy w ramach projektu „DOLINA KARPIA” przewidują powołanie lokalnej organizacji turystycznej, więc... OTO JESTEM – „murzyn zrobi swoje”. Ciekawe czy potem ktoś mnie doceni w powiecie, czy „murzyn będzie musiał odejść”...

Proszę działaczy „wysoko i nisko” postawionych o wszelką pomoc, porady, o opiekę. Jestem zielonym amatorem, sam zapał to dużo, ale nie wystarczy, zdaję sobie z tego sprawę. Posłałem jednego maila do poczta@pttk.pl ale jestem niemalże pewien, że nikt mi nawet nie odpowie, bądź wyśmieją, tj. zlekceważy mnie zarząd uprzejmie. Poślę i pismo polecone z opisem tych zamierzeń. Może wtedy sprawa ruszy formalnie, ale wolę żebyście mi pomogli osobistym monitorowaniem tej sprawy. Zapał pasjonata ŁATWO MOŻNA ZGASIĆ, (trudniej rozniecić) a były w tym forum różne historie opisywane... gdzie lokalne układy gasiły pasjonatów. Od czego mam zacząć? Na którym etapie mam zabiegać o zgodę „centrali”? Na pewno zacznę od opłacenia składki na ten rok, ale co dalej? 99% moich członków nie należy do PTTK, czy mają się zapisać do istniejących oddziałów, czy mam ich zebrać na zebranie założycielskie i przyjmować już do naszego oddziału? Naiwne pytania, ale chodzi mi o zasygnalizowanie, iż nie oczekuję porad w formie linku i „poszukaj sobie np. w google”. Taki mądry każdy jest. Załóżcie sobie mądrale własne oddziały... bo to CHYBA LEKARSTWO NA SKOSTNIAŁE UKŁADY LOKALNE oddziałów, na patologie, ustawione wybory itp. Kontaktujcie się ze mną mailem i na GG też. Zapraszam także do dyskusji w forum, które buduję.
www.dolinakarpia.one.pl
Zrobię tam nieoficjalne forum zarówno ogólno turystyczne, jak i GÓR, PARKÓW NARODOWYCH, KRAJOBRAZOWYCH, jak i dla PTTK, także dla opozycji ;-) Forum będzie słynne, urośnie. Na razie jest wcześniakiem słabym. A miałem zrobić coś tylko dla sołectwa... Zrobię coś dobrego, jeśli mi pomożecie :)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?