Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: GOT propozycje zmian
Autor: ~Bolek Wojciechowski
Data: 2005-01-25 08:46:43

Widzę Piotrze, że tak jak poprzednio stajesz się naspatliwy wobec osób, które nie podzielają Twoich poglądów. Doskonale rozumiem pytanie Tomka. Twoja argumentacja, w moim odczuciu nic nie daje. Nie chodzi mi o to by "potem do końca życia móc nie chodzić lub nie jeżdzić". To nie tak. Są ludzie w różnym wieku, i w różnym stanie zdrowia, którzy ze względów ambicjonalnych, dla samych siebie (BO ODZNAKI PTTK SĄ ZDOBYWANE DLA SAMYCH SIEBIE I OPRÓCZ WŁASNEJ SATYSFAKCJI NICZEGO INNEGO NIE DAJĄ!) chcą zdobywać GOT małe, duże i za wytrawłość. Może jednak zdarzyć się tak, że w jakimś roku, czy też przez jakiś okres ktoś może po prostu nie móc (mam nadzieję, że to rozumiesz) pojechać w góry by zdobywać normę za wytrwałość. Wiem, że poprzednie mu nie przepadają, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to by taka osoba mogła np. nie być w górach przez 3 lata (nie interesują mnie powody nieobecności, to jej prywatna sprawa np. małe dziecko, choroba, bóg wie co innego), a np. w 4 roku zdobyć 2 normy. Tylko tyle. Turystyka to nie tylko góry (chociaż ja osobiście lubię je najbardziej) ale także niziny, jeziora, miasta itd. W jednym roku można pojechać w góry, w innym nad jeziora, a w jeszcze innym wyjechać za granicę. To wszystko może być związane z pasją zwiedzania.
Co do wyczynowców (górskich), to kilku znam, choć sam z różnych powodów do nich nie należę, i szczerze powiedziawszy żaden z nich nawet nie należy do PTTK, a na pewno nie zdobywa GOT, bo go to po prostu nie interesuje. Oni inaczej niż ja rozumieją chodzenie po górach. Dla mnie jest to zwiedzanie, dla nich zaliczanie kilometrów i różnicy poziomów na czas. Prawie niczego przy tym nie widzą.

Pozdrawiam
Bolek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?