Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki turystyczne - kolory
Autor: Andrzej S.
Data: 2005-01-18 17:54:29

No nie wciskaj panu Staffie tego głupawego pomysłu. W artykule wyraźnie chyba pisze, że to pomysł urzędników.

Swoją drogą jak tak dalej pójdzie, to już niedługo nie będziemy mówić, czerwony, zielony, tylko kolorystykę będziemy podawać w RGB. Już sobie wyobrażam wspomnienia przy kominku: szedłem #FF0000 a potem skręciłem na #00FF66. Ostatni odcinek do dworca #000000. A może lepiej w skali CMYK ?
Czerwony to byłoby: 0, 100, 70, 0 % Hehe.

A tak poważnie mówiąc. W Górach Wałbrzyskich przebiega jakiś szlak EB czy coś w tym stylu. Miałem okazję go nanosić w zeszłym roku na mapę numeryczną Lasów Państwowych. Do dzisiaj nie wiem jaki miał naprawdę kolor, choć naniosłem jego przebieg. Przecinał się z pozostałymi normalnymi kolorami. A ten ponoć był dwukolorowy. Jestem ciekaw jak taki dziwny szlak przedstawić na mapie? Już nie mówię o tym, że baza danych danych przewidywała 5 podstawowych kolorów i nie było jak go zakfalifikować. Na szczęście dało się mu przypisać kolor: inny. Nie wiem jak sobie potem z tym poradzi ewentualnie drukarka.
To tak pisze ku przstrodze wszystkim, którzy mają ochotę na podobne genialne pomysły.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?