Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wyniki PTTK.pl
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-01-14 13:21:12

Witam!!!

> A nie wiesz jaką metodą prowadzone sa badania?

Cała metodologia jest jawna i opublikowana w internecie. Nawet - z tego co czytałem, to tam się troche o nia pożarli z sieciami reklamowymi, bo nie chcieli się zgodzić na metodologie narzucaną przez te sieci i premiującą najlepszych. Wszystko jest we wspomnianym serwisie.

Natomiast faktycznie odsłony nie są miarodajne. Miarodajne są wizyty i unikalni użytkownicy. Tych obecnie nasz serwis ma w granicach 2 tysięcy dziennie przy bardzo ostrych kryteriach selekcji. Zatem daje to wynik zbieżny z badaniem gemiusowskim. Ilość odsłon jest istotna dla reklamodawców.

Inną sprawą jest, że odświeżanie strony Forum co 10 minut tak bardzo nie nabija, bowiem w czasie 8 godzin pracy oznacza to zaledwie 48 odsłon. Jeżeli przemnożyć to przez ilość aktywnych forumowiczów (około 20-tu) i ilość dni roboczych w miesiącu (też około 20-tu) da to raptem 20 tysięcy odsłon, co w stosunku do miliona wykazanych daje 2%.

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?