Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Spór o odznakę
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-12-10 11:25:55

>Ciekawa logika to, że niejeżdżę
>ostatnio moim samochodem to wcale
>nie znaczy,

Coś panie Zając dziwnie często wyskakujecie tu z pojazdami machanicznymi, używając ich jako argumentacji porównawczej do wszystkiego.

Może lepiej byś Pan spróbował odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które przejęło dorobek i majątek Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, w pierwszym swoim statucie odżegnało się jednak od jego tradycji? Czy nie jest aż nadto oczywiste, że PTT rozwiązano głównie na skutek nacisków politycznych (okres stalinowski), kiedy ówczesne władze dążyły do szybkiego utworzenia jedynej słusznej organizacji?

Może byś zechciał przypomnieć sobie nieco z historii, że TOPR był cześcią PTT przed 1939 rokiem i PTT utrzymywało TOPR? Dlaczego PTTK nie wystąpi z roszczeniami o odznakę TOPR-u? Wszak to część tradycji, na którą się teraz powołuje. Zauważ, że podobne problemy ma i miał Związek Podhalan po tym jak ówczesne władze go rozwiązały i zakazały dzialalności, że taki sam los podzielił Sokol, YMCA, i wiele innych organizacji społeczno-kulturalnych i partii politycznych.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?