Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: ptanie.....?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-11-21 21:09:26

>stwierdzajac wyzszosc przewodnika
>GOT PTT nad jakimis tam uprawnieniom
>PTTK

To co piszesz jest wyssane z palca. Nigdy nie starałem się wykazać wyższości przewodnika GOT PTT nad przodownikami turystyki kwalifikowanej PTTK.

>nie mowiac o wyprowadzeniu Klubu
>Sudeckiego ze struktur PTTK...

Znów wyssane z palca domysły. To nie moja wina, że w początkowym okresie zaistnienia grupy pod nazwą "Sekcja Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK Winogrady-Piątkowo w Poznaniu" ważniacy ze środowiska przewodników sudeckich poczuli się zagrożeni "konkurencją" i storpedowali tą inicjatywę, że pod wpływem ich nacisków zmieniliśmy nazwę na "Klub Sudecki PTTK". To nie nasza wina, że rzucali nam kłody po nogi nawet wtedy, kiedy wyszliśmy z inicjatywą upamiętnienia patrona Klubu - dr. Aleksandra Ostrowicza - autora pionierskiego przewodnika po Lądku (wydanego w 1881 r. w Poznaniu) na terenie, z którym był związany swoją działalnością. To nie nasza wina, że z inspiracji nieżyczliwego nam środowiska ukazywały się artykuły ośmieszające sylwetkę i dokonania Aleksandra Ostrowicza.

Skoro padł Oddział Winogrady-Piątkowo w Poznaniu, w czym nie miałem żadnego udziału, to z działającym przy tym Oddziale Klubie Sudeckim PTTK coś trzeba było zrobić. Aktualnych członków PTTK było zbyt mało, aby kontynuować działalność w ramach Towarzystwa. Nie moja to wina, że część członków Klubu musiała przejść do innych oddziałów i kół (skoro Oddział przestał istnieć). Wraz z nimi i całą resztą, która nie miała już ochoty płacić składek, postanowiliśmy zarejestrować się jako odrębne stowarzyszenie bez osobowości prawnej. Dzieki temu działaniu Klub został przynajmniej uratowany.

Może kiedy zobaczą, że do PTTK opłaca się jednak przynależeć, że np. gospodarze schronisk PTTK przestaną nas traktować jak intruzów, będą honorować zniżki itp., to może wrócimy w struktury PTTK. Wiele jednak na to wskazuje, że tak szybko to nie nastąpi...

>wiec o jakiej konkurencji biur
>turystycznych piszemy?

O zagrożeniu konkurencją dla niewielu już biur prowadzących działalność gospodarczą, której dochód jest przeznaczony na zapewnienie środków do pokrycia kosztów działalności statutowej PTTK, na co wpływy ze składek absolutnie nie wystarczają.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?