Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: ptanie.....?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-11-21 19:53:00

>Podsumowując - mam prawo do symbolu,
>mam prawo używać go GDZIE CHCĘ,

Tak. Zauważyłem takich, kiedy z "blachą" przewodnika sudeckiego - wzoru zastrzeżonego dla PTTK oprowadzali komercyjne wycieczki po Pradze. Pewien znajomy Czech opowiadał mi, że włosy jeżyły mu się na głowie kiedy słuchał bzdur, jakie na temat Pragi i jej zabytków wciskali uczestnikom wycieczki. Obnoszenie się z blachą w takich sytuacjach z pewnością nie przynosi chluby Towarzystwu. A że nie jest to informacja wyssana z palca, potwierdza to fragment pisma, którego kopię przesłał mi ów znajomy Czech:

"U nás bohužel za stávajících podmínek je například každý horský průvodce z polské strany Krkonoš způsobilý v režimu volného pohybu služeb podávat odborný výklad na Pražském hradě či po Českém Krumlově. Naopak český průvodce doprovázející zájezd v zahraničí není ve většině zemí oprávněný podávat odborný výklad z důvodu požadavku místní odborné způsobilosti. To vede k nerovnoprávným podmínkám hospodářské soutěže pro české průvodce." (źródło: list prezesa AP ČR do ministra pro místní rozvoj vlády ČR z dnia 21. października 2004)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?