Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: ptanie.....?
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2004-11-21 17:48:46

I cóż, znowu odwracasz kota ogonem. Jak ja mam z Tobą polemizować, skoro Ty ciągle swoje?

>Skoro jest zastrzeżona, to jest oczywiste, że nie wolno jej nadużywać, a zwłaszcza przy reklamowaniu siebie jako właściciela konkurencyjnej wobec PTTK prywatnej firmy, odbierającej klientów BORT-om PTTK a tym samym przyczyniającej się do zmniejszenia dochodu PTTK na realizację celów statutowych. To dokładnie tak jakby obok schroniska PTTK jakiś wysoko postawiony działacz PTTK postawił sobie prywatną chatę z gastronomią i noclegami, powiesił na niej PTTK-oskie znaki i jeszcze bezczelnie twiedził, że skoro jest członkiem PTTK to jest z nim wszystko w porządku.<

Blachy w PTTK NIKT MI NIE DAŁ!!! Ja za nią zapłaciłem (raz jeszcze mówię), za prawo do jej noszenia i używania (kurs, szkolenia, wyjazdy, egzamin). Ile razy mam to powtarzać? Zastrzeżenie oznacza, że TYLKO przewodnicy PTTK mogą się nią posługiwać, nie wszyscy! Co powiesz na przewodników tatrzańskich, z których większość działa samodzielnie lub w prywatnych biurach, lub w CPT TPN i używa blachy? WOLNO IM!!! Co powiesz na przewodników zakładowych (używających blachy przewodnika zakładowego PTTK, obok ew. lokalnej) i pracujących na rzecz tego zakładu, np. jakiejś kopalni? Dziwne, że trwa to lata i nie budzi protestu PTTK? BO NIE MOŻE budzić, nie ma ku temu podstaw! Mam prawo do blachy, mogę ją używać, gdzie chcę, jeżeli prawo to mogę udokumentować!

>Zdaję sobie w pełni sprawę, że niezmiernie trudno tu polemizować, ponieważ Twoje poglądy są obciążone sporym ładunkiem subiektywizmu. "Nie można być sędzią we własnej sprawie", tak brzmi znana sentencja rzymska. Ty zaś występujesz w obronie kolegi, z którym jesteś blisko związany poprzez przynależoność do tego samego przewodnickiego środowiska, więc ocenie jego amoralnej postawy nigdy nie będziesz w pełni obiektywny<

Tak, bronię kolegi, chociaż nie we wszystkim się z nim zgadzam, i nie zawsze go będę bronił. Ale będę stał za nim, jeżeli w jego postępowaniu w tym przypadku nie ma nic niezgodnego z prawem - A NIE MA! Jest przewodnikiem PTTK i ma prawo posługiwać się swoją blachą, choćby prowadził Murzynów z Afryki na rzecz Stowarzyszenia Szamanów.

Nie znam sprawy ze wspomnianymi prawami autorskimi, nie będę zatem z tym polemizował, gdyż nie chcę nikogo krzywdzić, ani Ciebie, ani Tomka - moje sądy mogą być nieobiektywne. Ale nie mieszajmy tego tutaj, rozmowa toczy się o prawie do eksponowania blachy i skupmy się tylko na tym.

Zbyszek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?