Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: ptanie.....?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-11-19 11:05:41

>Nie oznacza to, że musi kończyć
>kurs w oddziale PTTK.

Widać, że nie zrozumiałeś. A przecież z mojej wypowiedzi wynikało wyraźnie, że chodzi mi o kurs organizowany przez prywatne biuro turystyczne, które organizuje kurs otwarty, a nie wyłącznie dla członków PTTK. Ale nawet gdyby uczestnikami kursu byli tylko członkowie PTTK, to nie mam najmniejszej wątpliwości, że występowanie organizatorów pod szyldem PTTK-u, np. wykorzystanie do reklamowania kursu odznaki przewodnika sudeckiego by było poważnym nadużyciem.

>przypiąc dumną odznakę ze Śnieżką i
>tym samym niecnie podszywać się pod
>członków pewnego klubu z Poznania...

A to Śnieżka jest jakimś zastrzeżonym motywem wyłącznie dla przewodników i Klubu Sudeckiego z Poznania? Bo jeśli by tak było, to np. odznakę Turysta Dolnego Śląska czy herb Karpacza i wiele innych znaków graficznych by należało uważać za sprzeczne z prawem autorskim, nieprawdaż?

Nie rozumiem o co Tobie chodzi, bo przecież emblemat Klubu Sudeckiego z Poznania ma zupełnie inny napis i wzór graficzny, całkowicie odmienny od odznaki przewodnickiej. Zresztą można sobie oba znaki porównać przeglądając stronę: http://kspttk.webpark.pl/porownanie.htm

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?