Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: "obiektywizm" egzaminów
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-11-16 23:47:52
>Trzeba Lechu mieć aktualne przepisy
Zwróć więc na nie uwagę:
"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI I PRACY
z dnia 16 sierpnia 2004 r. w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek
§ 4. 1. Ustala się program podstawowego szkolenia ogólnego dla kandydatów na przewodników turystycznych, określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
2. Ustala się programy podstawowego szkolenia specjalistycznego dla kandydatów na:
1) przewodników górskich, składający się z:
a) części ogólnej - dla wszystkich przewodników górskich, określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia,
b) części szczegółowej - odrębnej dla przewodników beskidzkich, sudeckich i tatrzańskich, określony odpowiednio w załącznikach nr 3-5 do rozporządzenia,
(...) 5. Program szkolenia podstawowego kandydatów na przewodników górskich obejmuje co najmniej 250 godzin zajęć, w tym po 50 godzin problematyki określonej w załącznikach nr 1 i 2 do rozporządzenia oraz 150 godzin problematyki określonej odpowiednio w załącznikach nr 3, 4 lub 5 do rozporządzenia, z tym że program szkolenia przewodników górskich tatrzańskich obejmuje dodatkowo 65 dni szkolenia praktycznego.
(...)
I. Założenia ogólne
1. Kurs dla kandydatów na przewodników górskich powinien trwać co najmniej 12 miesięcy ... "
Wszystko się zgadza, jak wcześniej napisałem. Jako organizator kursu po prostu się ośmieszasz. Jest tam podana minimalna liczba godzin wykładów, które trzeba "odbębnić", minimalny roczny czas trwania kursu itp. Nie ma mowy o eksternistycznym zaliczaniu kursu ani o różnych innych przewałach, jakie sugerujesz i w czym zapewne masz już spore doświadczenie.
>prawdy" "prawdy" w twojej wersji
Nie ma "mojej wersji" prawdy. Prawda jest zawsze prawdą. Ja bym postarał się aby nie ukrywano faktów, że w Sudetach działali Polacy, aby zwracano uwagę na zachowane zabytki świadczące o historycznych związkach ziem sudeckich z Polską, a także takich na przykład informacji, że niektórzy przewodnicy związani z wrocławskim SKPS-em usiłowali niedopuścić do upamiętnia autora polskiego pionierskiego przewodnika po Lądku, wydanego w 1881 roku w Poznaniu, zamieszczając w swoim wydawnictwie tekst ośmieszający sylwetkę i dokonania jego autora - dr. Aleksandra Ostrowicza.