Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wilki i inne
Autor: Henek
Data: 2004-11-16 09:08:08

Zbyt ogólnie pytasz - trudno odpowiedzieć.

Mając w pamięci Twoje poprzednie pytanie - to zimą ( głęboką ) problemu z niedźwiedziami nie ma bo śpią ;-) Gorzej z wilkami, zwłaszcza gdy zima jest ciężka :-( Mimo wielu noclegów w dzikim terenie pod namiotem czy pod chmurką nigdy żadnych problemów nie miałem ( ani przez zwierzęta, ani ludzi ) Wystarczy mieć uszy i oczy szeroko otwarte. Nie powiem że zimowa wędrówka nocą, przy akompamniamencie wilczego wycia nie jest emocjonująca :-)
Jeśli chodzi o spanie to nie ma problemu ze strażą parkową o ile jest to wyłącznie nocleg. Gdy rozbijesz się o zmroku a zwiniesz o świcie, nie paląc ogniska - szansa że zostaniesz zatrzymany jest nikła.
Jestem jednak temu przeciwny, bo polskie PN-y są tak niewielkie, że nie występuje konieczność biwakowania na ich terenie.
Jeśli chodzi o turystykę typu skitury ew. rakiety - to zalecam ostrożne planowanie tras ( z dużym zapasem ), zima to naprawdę groźny i bezwzględny przeciwnik.

Pzdr Henek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?