Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: kilka pytań do ROK i OKP
Autor: Jurek
Data: 2004-09-27 10:52:36

Witam !

Ciekawe pytania.

Sądzę, że w przypadku pierwszego odpowiedź będzie negatywna ponieważ "ustawodawca" chyba chciał w jakiś sposób nagrodzić osoby, które posiadają odznakę regionalną zdobytą na danym terenie.
Miało to na pewno tę przesłankę, że większość regionalnych odznak w pewnym sensie pokrywa się ze zdobywaniem ROK, a jej celem było poznanie najbliższej okolicy.
Dlatego raczej nie sądzę, że zdobywanie regionalnej odznaki i ROK w stopniu srebrnym może przebiegać równocześnie. Regionalna odznaka jest zamiast ROK brązowej a nie obok, to tak jakbyś zdobywał ROK brązową i srebrną jednocześnie.

Drugie pytanie już kiedyś tutaj padło niestety w wyniku awarii serwera gdzieś przepadło. Czy obiekty zwiedzane poza regionem do ROK srebrnej mogą być zaliczone potem do OKP.
Teoretycznie mogłyby być ujęte do OKP złotej z szafirem, ale czy mogą mogą mieć datę zwiedzania wcześniejszą niż przyznanie ROK srebrnej ? Wszakże zapis regulaminu mówi, że Odznakę zdobywa się w kolejności rodzajów i stopni.
Również oczekuję na ten problem odpowiedzi od Komisji Krajoznawczej wszak zdarza się nam zwiedzać takowe obiekty w czasie gdy jeszcze nie posiadamy ROK srebrnej.

Pozdrawiam
Jurek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?