Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Przekręty z Opolszczyzną
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-09-22 22:25:37

>Nikt nikogo do bycia przewodnikiem
>nie zmusza, podobnie jak nikt
>nikomu tego nie zabrania.

Chwileczkę. A gdzie wolny rynek? Gdzie zasada popyt podaż. Jeśli jest popyt na wycieczki z Nysy w Góry Opawskie i Kotlinę Kłodzką wraz z gorami przyległymi, to po kiego grzyba ktoś ma być zmuszany do wkuwania na blachę historii Zgorzelca czy Lubania Śląskiego? To jest oczywiste, że przy stawianiu tak szerokich wymogów nie chodzi o nic innego, jak o to by, za przeproszeniem, "upieprzyć" państwowymi przepisami konkurencję. A przecież państwo nie powinno ingerować w wolny rynek, także usług turystycznych, nieprawdaż?

"(...) samorządy nie mogą naruszać wolności wykonywania zawodu ani ograniczać wolności podejmowania działalności gospodarczej" (fragment Art. 17 pkt 2 Konstytucji RP).

Jakim więc prawem Wojewoda Wrocławski może ograniczać prawa do świadczenia usług przewodnickich po wspomnianej wyżej części Sudetów nie na jego terenie i w dodatku ludziom nie zamieszkującym w jego wojewodztwie? Przecież te przepisy o monopolu wojewodów na nadawanie uprawnień są sprzeczne również z art.20 Konstytucji, która zapewnia obywatelom naszego państwa wolność działalności gospodarczej.

Pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?