Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Przekręty z Opolszczyzną
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-09-21 23:20:55

>Wojewoda Opolski zgłasza, że chce >nadawać uprawnienia przewodnickie,
>to w zarządzeniu jest wymieniony, a
>nie chce, to nie jest.

Czyli zmienia się wojewoda na stanowisku, występuje z wnioskiem o zmianę Rozporządzenia MGiP i o łaskawe pozwolenie mu decydowania o tym, kto może prowadzić na leżacą na jego terenie Biskupią Kopę. Stać nas na taką głupotę i wynikające z powyższego założenia tak częste zmiany w przepisach?

>A uprawnienia przewodnika
>terenowego i tak może nadawać
>prawie na cały teren województwa z
>wyjątkiem samej Kopy Biskupiej.

Chwileczkę. To nie tak. Cały obszar Opolszczyzny położony na południe od dróg komunikacyjnych: Strzelin (droga nr 39) - Sarby - Szklary - Karłowice Wielkie - Otmuchów (drogi lokalne) - Nysa (droga nr 46) - Prudnik - Trzebinia (droga nr 41) został uznany Przez Ministra Gospodarki i Pracy za "górski" i zgodnie z jego rozporządzeniem wycieczki na tym terenie muszą być prowadzone przez przewodnika sudeckiego jeżeli odbywają się poza obszarem zabudowy miejscowości czyli równiez znakowanymi szlakami turystycznymi.

>... a może z kopaniem trupa?

Nie zadjesz sobie sprawy, że to jest wyjątkowo niestosowne i obraźliwe wobec kolegów z Opolszczyzny porównanie? Zajrzyj na stronę: http://przewodnicy.pttk.pl/jednostki/start.php?co=08

a tam jest informacja o kołach przewodnickich działających na terenie województwa opolskiego, w tym również na terenie zajętym przez przewodnicki Anschuß z Breslau.

Pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?