Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki w Beskidach i Gorcach
Autor: ~Darek
Data: 2004-09-17 21:10:22

Faktem jest, że w Gorcach, nota bene fajnych górkach, znakarze tam znakujący niezbyt przyłożyli się do tego zadania. Czego doświadczyłem wędrując z Łopusznej na Turbacz. Choć z drugiej strony, czyli od północy tj. z Koninek na Turbacz jest już zdecydowanie lepiej (inny oddział PTTK tam znakuje).
Ale oczekiwanie aby, układ dróg w terenie pokrywał się z tym co pokazuje mapa Compassu (1:50 000), jest chyba lekką przesadą. Można zaznaczyć drogi, które są od dawien dawna niezmnienne, ale przecież w terenie powstają co jakiś czas nowe dróżki, ścieżki używane chociażby do zrywki drewna. Gdyby na mapie o tej skali zaznaczyć wszystkie dróżki, ścieżki i dukty leśne, to wydawca musiałby weryfikować dane co miesiąc. I zamiast mapy turystycznej, z zaznaczonymi szlakami, schroniskami, polanami i szczytami mielibyśmy do czynienia chyba z mapą sztabową dla jednostek specjalnych.
Pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?