Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Logowanie - v. 2.1
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-09-08 17:50:12

Czołem!!!

[i]Uwaga!
Instrukcje poniżej będą ulegały co jakiś czas modyfikacjom. Zmiany w stosunku do wersji pierwotnej zaznaczam na [czerwony]czerwono[/czerwony]. Treści przeterminowane będę wykreślał ([d]o tak[/d]). Jednocześnie wraz z kolejnymi wersjami systemu logowania zmieniać się będzie temat tej wiadomości.[/i]

[b]Na razie wyjaśniam ideę[/b]
Pisać na Forum [czerwony]można wyłącznie będąc zalogowanym[/czerwony].

Osoby[czerwony], które przed wprowadzeniem obowiązku logowania były[/czerwony] niezalogowane widać od razu - ich nicka poprzedza "falka" (~). Posty podpisane w ten sposób możemy uznać w pewnym sensie za anonimy.

[d][czerwony]Prawa anonimów będą systematycznie ograniczane. Obecnie nie mogą oni zakładać nowych wątków. Dodatkowo, dzięki działalności wandali, spod pewnych numerów IP można pisać na nasze Forum będąc wyłącznie zalogowanym. Jeżeli jesteś nie zalogowany musisz również uważać, czy nick jakim się posługujesz nie jest już zarezerwowany. Program nie pozwoli na wysłanie wiadomości jeżeli Twój nick jest identyczny jak jednej z osób zarejestrowanych w dziale "Ludzie PTTK".[/czerwony][/d]

[b]Teraz konkrety[/b]
[czerwony]W górnej części strony, po lewej znajdziecie mały formularz służący do logowania się do serwisu.[/czerwony] Login jest tożsamy z Waszym nickiem na Forum i dzięki temu może być dosyć długi, a także zawierać np. spację. Dla przykładu mój to "Łukasz Aranowski". Z kolei hasło jest takie samo jak było w serwisie "Ludzie PTTK".

[d]Tylko zalogowanie w serwisie daje nam możliwość pojawienia się naszych listów na Forum PTTK bez "falki" przy autorze.[/d]

Jednocześnie logowanie to jedyny sposób aby zmienić swój profil. Jeżeli jesteśmy zalogowani i wejdziemy na swój profil zobaczymy [czerwony]na górze strony przyciski[/czerwony] umożliwiające zmianę lub usunięcie profilu.

[d]No dobrze - a jak zalogować się po raz pierwszy, skoro już ktoś już był wcześniej na liście "Ludzie PTTK", a więc nie wypełnił pola "nick"? Jaki jest nick takiej osoby?

To proste - nick przyznałem każdemu domyślnie i jest taki sam jak pole "imię".

[b]Uwaga![/b]
Takie moje działanie spowodowało, ze niektóre nicki się zdublowały - wszak jest kilka osób o imieniu np. Andrzej. Zatem po pierwszym zalogowaniu należy czym prędzej zmienić nicka. Inaczej system nie pozwoli nam na napisanie jakiejkolwiek wiadomości na Forum PTTK.[/d]

[b]Inne sprawy[/b]
W czasie modyfikacji danych zwróci zapewne Waszą uwagę pole "sygnatura". Łatwo się domyślić do czego ono służy patrząc na koniec mojego listu... :-)

Sygnatura (i tu uwaga!) jest przypisywana do wiadomości w momencie jej WYŚWIETLANIA, a nie PISANIA. Oznacza to, że zmiana sygnaturki pociąga za sobą zmianę we wszystkich wiadomościach jakie napisaliśmy - a zatem i tych wcześniejszych w stosunku do zmiany. Umożliwia to wyświetlanie aktualnej sygnatury nawet w starych wiadomościach.

Nota bene - popatrzcie też na górę mojego listu. Teraz autor jest podświetlony i można dowiedzieć się o nim czegoś więcej po prostu klikając w link.

[d][b]Personalia[/b]
Kilku osobom, które miały już na Forum dorobek większy niż 500 wiadomości odzyskałem stare listy (to znaczy przypisałem do ich profilu ich cały wcześniejszy dorobek). Reszta listów zrobiła się "anonimowa". Jeżeli ktoś z Was chciałby odzyskać swój dorobek dla swojego profilu - proszę o kontakt na GG. Powolutku postaram się posprzątać tą stajnie Augiasza...[/d]

Aha! I jeszcze jedno! Uprzedzając fakty i przyzwyczajenia jednego z Forumowiczów - proszę aby jedna osoba NIE ZAKŁADAŁA więcej niż jednego profilu. Zaznaczam, że niemal na każdym kroku w serwisie jest rejestrowany numer IP.

[b]Podsumowanie[/b]
Na razie tyle - w razie pytań starajcie się pytać w tym wątku, a nie w innych miejscach. Chodzi o to, aby inni mogli łatwo znaleźć odpowiedź na swoje problemy.

Koniecznie też przeczytajcie moje uwagi na stronie głównej serwisu "Ludzie PTTK" i na stronach umożliwiających modyfikacje profilu (lub założenie nowego).

To chyba na tyle! :-)

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?