Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: nowe rozp. dot. przewodników
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-09-03 15:47:19
"4. Uprawnienia przewodnika górskiego - sudeckiego (...) Obszar uprawnień obejmuje następujące miejscowości położone na granicy
obszaru: Bolesławiec, Złotoryja, Jawor, Strzegom, Świdnica, Sobótka,
Łagiewniki, Strzelin, Otmuchów, Nysa, Prudnik."
Boże widzisz i nie grzmisz!!! Przecież taki Bolesławiec leży na terenie nizinnym - nad Bobrem na wysokości średnio 180 m n.p.m., najwyższe wzniesienie w okolicy to 230 m n.pm., nie ma tam żadnych gór tylko pofalowana równina o dużo mniejszych deniwelacjach niż np. na terenie Wzgórz Ostrzeszowskich (Kobyla Góra 284 m n.p.m.) czy Wzgórz Szymbarskich (Wieżyca 327 m n.p.m), o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nawet nie wpominając. Taki sam charakter nizinny cechuje inne wymienione w tym rozporządzeniu miasta jak Otmuchów, Nysa czy Prudnik.
Kiedy to przeczytałem omal nie spadłem z krzesła tarzając się ze śmiechu. Ciekawe jak te tereny mają się do wspomnianych w tym przepisie warunków zimowych, kiedy to uprawianie turystyki wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, w
szczególności czekana, raków? Czy możemy spodziewać się napotkania w centrum Bolesławca, Nysy czy Prodnika przewodników sudeckich oprowadzających turystów z ważną miną himalaisty, w rakach i z czekanem w ręce i instruujących prowadzonych uczestników wycieczek jak korzystać z tego sprzętu na terenach nizinnych?
Pozdrawiam
Lech
http://kspoz.prv.pl/ - strona Klubu Sudeckiego z Poznania