Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: wielka sowa - sudety zgroza!
Autor: Jacek Potocki
Data: 2004-09-03 14:19:55

Maszt stoi - z tego co mi wiadomo - na terenie gminy Pieszyce (podobnie wieża widokowa). Poza tym na Wielkiej Sowie schodzą się także granice gmin Walim i Nowa Ruda (ale ile szczytu do kogo należy, to dokładnie się nie orientuję). Bezpośrednim administratorem terenu są Lasy Państwowe. Czyli - nie wiadomo kto ma zadbać o porządek, "na szczęście" każdy zawsze może oglądać się na kogoś innego. A że po budowie masztu został syf? Nieważne. Grunt, że ktoś dostał forsę za wydzierżawienie operatorowi terenu pod maszt. A resztę ma - oględnie mówiąc - w nosie.
Przy okazji - tu i ówdzie widziałem przykłady wież łączących funkcję telekomunikacyjną z turystyczną. Więc i na Sowie zamiast stawiać kratownicę 20 metrów obok sypiącej się wieży widokowej, można by było za te pieniądze wyremontować tę ostatnią, umieszczając na niej dodatkowo anteny dla "komórek". Ale widocznie gminie nie zależało. Tak wygląda w praktyce zagospodarowanie turystyczne w naszym pięknym kraju.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?