Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Pieczątki
Autor: ~Darek
Data: 2004-08-19 17:34:16

Umieszczenie takich pieczątek rzeczywiście jest chyba nierealne, przynajmniej jeśli chodzi o punkty początkowe wycieczek. Natomiast na szczytach gdzieniegdzie takie pieczątki mają rację bytu.
Nasz Oddział PTTK taką pamiątkową pieczątkę zainstalował na jednej z gór w Beskidzie Niskim w sierpniu 2003 roku. Jak na razie nikt jej nie zniszczył, ani nie zabrał ze sobą. Pewnie dlatego, że jest zamocowana na dobrym łańcuszku. Choć jakby ktoś chciał ją zabrać, to pewnie łańcuszek by mu nie przeszkodził.
Natomiast na innej górze, kawałek dalej na wschód, taka pieczątka nie ma tyle szczęścia, może dlatego, że leży sobie w skrzyneczce bez łańcuszka. Wcześniej była tam pieczątka, którą jakiś idiota częściowo przypalił. Tamtejszy Oddział PTTK zrobił nową. Niestety niedługo mogła służyć turystom, ponieważ komuś nie wystarczyło przybicie pieczątki do książeczki, zabrał ją więc ze sobą.
Natomiast jeśli idzie o podbijanie pieczątek w miejscowościach początkowych, to także jest różnie. Z moich doświadczeń wynika, że najgorzej jest tam, gdzie jest mało turystów, którzy podbijają pieczątki. Wtedy rzeczywiście sprzedawcy są dość podejrzliwi, zadając wtedy wiele pytań. Natomiast zdecydowanie lepiej jest w miejscowościach, w których jest większy ruch turystyczny. Wtedy niektóre sklepy mają nawet bardzo ciekawe pieczątki.
Pozdrawiam Darek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?