Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Pieczątki
Autor: ~BogdanLe
Data: 2004-08-19 12:27:14

Chodzę na wycieczki z żoną i 12 letnim synem. Pieczętowanie książeczek i kart potwierdzeń jest (poza schroniskami) prawdziwą zmorą. Wędrujemy z reguły w dni wolne od pracy, a więc odpadają obiekty urzędów i pozstają tylko obiekty handlowe. W obiektach w których proszę o pieczątkę staram się coś kupić, ale to też nie zawsze przełamuje lody, niektórzy dalej patrzą z podejrzliwością. Sprawdzoną metodą są kioski Ruchu, gdzie można poprosić o paragon np za zapałki ( na koiec wycieczki sami rozpoczynamy działalność handlową). Na paragonie mamy datę oraz nazwę miejscowości.
Innym sposobem jest zakup aparatu najlepiej cyfrowego z samowyzwalaczem i sftografowanie się na tle znaku z nazwą miejscowości.
Piszę to oczywiście trochę sarkastycznie, bo sam mam takie problemy, a na wycieczkach podbijamy nieraz kilka różnych książeczek dla różnych odznak.
Jednak generalnie weryfikacja odznaki zależy i tak od innego człowieka, i jeżeli i on ma naturę taką jak podejrzliwy lub nieuprzejmy sprzedawca to pozostaje zmienić weryfikatora lub zaprzestać zdobywania odznaki.
W końcu to tylko zabawa, którą raczej nieliczne osoby ( z kadry PTTK ) chcą zamieć w instytucję.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?