Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Pierwsza pomoc
Autor: ~Darek
Data: 2004-08-13 08:29:39

Bardzo dobry pomysł z tymi kursami, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy umiejętności poznane na takim kursie mogą sie przydać.
Z tym tylko, że takie kursy powinny odbywać się cyklicznie, bo co z tego, że będzie się uczestniczyć w takim kursie raz i na tym się poprzestanie. Wiedza zdobyta na jednym kursie, nie używana w praktyce, będzie powoli zapominana.
Sam robiłem taki kurs: "postępowanie w stanach nagłego zagrożenia życia" i wiele się ciekawego dowiedziałem i nauczyłem, ale nigdy nie miałem możliwości (to może i dobrze) wypróbować mojej wiedzy w praktyce. Z czasem wiadomości ulatują z głowy, widać to najlepiej na przykładzie nauki języka obcego, nie używany w praktyce zostaje z czasem zapominany lub na przykładzie kursów na prawo jazdy, gdzie też są zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Wiadomo, że wszystkiego zapomnieć nie można (pomijam przypadki szczególne), bo zawsze jakieś szczątkowe informacje w głowie zostają. Jednak w przypadku udzielania pomocy w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia powinniśmy mieć pewność, że to co robimy, robimy z pożytkiem dla poszkodowanego, a to można uzyskać poprzez cykliczne szkolenia.
Pozdrawiam Darek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?